PROFUMIOTAMARA – HEALTHY&HAPPIER BY SMELL

Nie możesz wybrać zapachu, perfum, które poczułabyś, że są twoją drugą skórą? Nie tylko taki zapach, który sprawiałyby ci przyjemność, ale także działał terapeutycznie. Pozytywnie wpływał na emocje, na myślokształty, na twoje postrzeganie świata. Jeśli czujesz się zagubiona w gąszczu różnorakich substancji, chcesz poznać różnicę między tymi naturalnymi a syntetycznymi, a przy okazji pragniesz dowiedzieć się, dlaczego zmysł powonienia jest tak istotny dla zdrowia naszego mózgu, poprawy samopoczucia, to dobrze trafiłaś.

Nazywam się Tamara Gotowicka i jestem twórcą marki PROFUMIOTAMARA, która powstała na bazie przygotowanego autorskiego programu edukacyjnego – SMELL EDUCATION. W ramach doktoratu zajęłam się ZMYSŁEM WĘCHU I ROLĄ ZAPACHU W UJĘCIU TERAPEUTYCZNYM. Odczuwanie zapachów to coś więcej niż hedonistyczne doznania, moją misją jest dzielenie się wszechstronną wiedzą, w jaki sposób wykorzystać zapachy aby zadbać o funkcje poznawcze mózgu. Stąd stworzyłam autorski program COGNITIVE WELLNESS, w którym mowa o wspieraniu dobrostanu poprzez doznania olfaktoryczne powiązane ze sztukoterapią i ekofilozofią.

DLACZEGO ZAJMUJĘ SIĘ ZMYSŁEM POWONIENIA?

Zmysł powonienia powiązany jest z mózgiem, zatem z psychoaktywnością. Mózg to źródło naszej mocy, WITALNOŚCI i MŁODOŚCI. Choć mózg nie lubi zmian, bowiem wówczas wybijamy go z rutyny, z kontroli, z wygodnego działania na automacie, to powinien być nieustannie stymulowany oraz wspierany poprzez nowe wyzwania. Jednym z takich wyzwań dla mózgu jest praca z zapachem, który angażuje wszystkie jego części, wspierając jego funkcje poznawcze, a tym samym przeciwdziała chorobom neurodegeneracyjnym.

Angażując mózg w odczuwanie doznań olfaktorycznych, możemy wpływać na emocje, zmieniać zachowanie, reakcje, dotychczasowe nawyki, a nawet docierać do podświadomości. Poprzez pracę z zapachem możemy wpływać na zdrowie mózgu i przeciwdziałać jego starzeniu się. Neuronaukowcy donoszą, że mózg jest plastyczny i elastyczny, wystarczy, że zaczniemy nim  świadomie zarządzać. Tylko od Twojej radości pasji, entuzjazmu, zdrowych nawyków zależy praca mózgu i jego dobra kondycja, co oznacza twoje psychofizyczne zdrowie. 

Podczas oferty interdyscyplinarnych warsztatów SMELL EDUCATION – dowiesz się, jak wpływać na mózg, aby cieszyć się jego potencjałem, lepszą pamięcią, kreatywnością, pasją, sensualnością. Dodatkowo w ramach warsztatów, stworzę dla Ciebie zapach na miarę twoich potrzeb fizjologicznych, i wyjaśnię Ci, na czym polega jego działanie. 

W ramach AKADEMII SMELL EDUCATION możesz wybrać spośród 15 wielogodzinnych autonomicznych warsztatów, które wybierasz według zainteresowań: od historii zmysłu powonienia, antropologii, psychologii, neurobiologii, po tematy humanistyczne powiązane ze sztuką, literaturą oraz kwestie marketingowe i reklamowe na przestrzeni epok. Każdy z warsztatów może być też dopasowany do potrzeb osoby, grupy, firmy, szkoły na indywidualne zamówienie, podobnie, jak to się dzieje z kompozycją zapachową.

Trzeba umieć ODCZUWAĆ, aby spełniać marzenia i potrzeby innych. A marka ProfumioTamara właśnie w tym celu powstała.

WARSZTAT- ZAPACH I EMOCJE. NEUROSMELLING

WARSZTATY PERFUMOTERAPII I TERAPII OLEJKAMI ETERYCZNYMI

PRIMAVERA – ESENCJA KOBIECOŚCI. WZMOCNIJ POCZUCIE PEWNOŚCI SIEBIE, WARTOŚCI I NAWYKI

Podczas warsztatów poznasz botaniczno-artystyczne kompozycje zapachowe –  PROFUMIO TAMARA. To subtelny pachnący upominek z przesłaniem, pochodzący z włosko-polskiej manufaktury, sięgającej do tradycji rodowej i stworzony jest z miłości przyrody, literatury i sztuki pozytywnie wpływających na nasz dobrostan.

Każda z kompozycji zapachowych opowiada o bohaterce włoskiej powieści.  W każdej z tych postaci możemy się przejrzeć i zastanowić nad życiem, nad pragnieniami, celami oraz misją. Każda z kompozycji PROFUMIO TAMARA opowiada o tobie, o nas kobietach, naszej psychologii, naszych wartościach, marzeniach, poczuciu pewności siebie oraz pasji.

Kompozycje zapachowe PROFUMIO TAMARA tworzę na też na miarę, na indywidualne zamówienie. Podczas analizy olfaktorycznej dobieram nutę po nucie, komponując botaniczno-artystyczny zapach na miarę twoich potrzeb i oczekiwań, zgodnie z twoim genotypem oraz fenotypem (cechy fizyczne, umysłowe). Jest on na bazie ekologicznych substancji o działaniu terapeutycznym, może też być na twoje życzenie z molekułami. Ważne, że to będzie zapach, który będzie Cię wspierał psychofizycznie.

Kompozycja zapachowa PROFUMIO TAMARA – przystrojona jest w elementy z tkanin, koronek i dodatkowo otulona w miękkie, przyjemne w dotyku „ubranka”, saszetki wykonane ręcznie, z tkaniny emanującej wonią. Dołączam do nich zrobioną dla Ciebie według twojego wyboru – perfumowaną bransoletkę BRACCIALE CORALLINO i pierścionek ANELLO CORALLINO. Zapachowy prezent znajduje się w pudełeczku, tzw. BOMBONIERE. W tradycji włoskiej bomboniere czyli upominek otrzymują goście podczas ceremonii ślubnej, najpiękniejszego ŚWIĘTA MIŁOŚCI.

W pudełeczku znajdziesz kosmetyczne i biżuteryjne sezonowe NIESPODZIANKI wraz z darami oraz zapachami natury. Otrzymasz nasionka roślin, symbol twojego połączenia z energią przyrody, która jest ukojeniem i lekarstwem oraz próbki włoskich zapachów, którymi pragnę podzielić się z tobą, podobnie, jak moją pasją kulturą, sztuką i stylem włoskim.

Pachnąca biżuteria marki PROFUMIOTAMARA jest Twoim TALIZMANEM, chroniącym twoją energię i wspiera twoją kreatywność. Zapachowa bransoletka i pierścionek nie tylko jest ozdobą, podkreślającą twoje piękno i czar, ale dzięki naniesionemu na nie zapachowi, wspierają cię, przypominając o nawyku, który zamierzasz wcielić w życie i pewność siebie. Każda bransoletka oraz pierścionek jest inny, niepowtarzalny, podobnie, jak zapach. Bowiem każda z kobiet jest inna i piękna w swoim niepowtarzalnym stylu oraz typie.

Ponieważ od MIŁOŚCI do Siebie, zależy jaką masz NATURĘ i czym emanujesz, abyś mogła to poczuć, stworzyłam wyjątkową perfumowaną bransoletkę AMATI! z hasłem: (Kochaj Siebie!) na którą nanosimy kropelkę wybranej kompozycji PROFUMIO TAMARA, aby dzięki zapachowi móc przez cały dzień pamiętać o tym, że jesteś najważniejsza, o SELF LOVE! (poniżej jej opis).

W ofercie znajdziesz też bransoletkę PREMIUM z weneckich koronek z tradycją XVI wiecznego rękodzielnictwa, na którą nosisz wybrany zapach oraz pierścionek z koralikiem wykonanym z piasku morskiego. Zapach eliksiru emanuje z biżuterii towarzysząc ci przez cały dzień i może być też fantastycznym uzupełnieniem dla perfum, które nosisz, ale których zapach po kilku godzinach znika. Jest to możliwość i zaproszenie do korzystania z layeringu (noszenia współbrzmiących zapachów, czasami też uzupełniających się).

Zapach nie lubi sztuczności, metalu i innych chłodnych tworzyw, które z nimi i w kontakcie ze skórą, mogą powodować przebarwienia i alergie, dlatego bransoletki są z bawełnianych tkanin. Ponieważ nosimy już zwykle bransoletki złote, srebrne, koralikowe więc oryginalność bransoletki AMATI, polega też na tym, że dyskretnie będzie im towarzyszyć. Baw się zapachem, jak modą. Tak, jak ja to robię!
Zapach i literaturę uczyniłam narzędziem pracy rozwojowej podczas warsztatów – PRIMAVERA – SZTUKA ODCZUWANIA, mam nadzieję, że podobnie jak ja, zainspirujesz się i ulegniesz czarowi pracy z zapachem oraz słowem.

Odkryjesz, jak inspirujące jest opowiadanie o zapachu, intuicyjne pisanie, odnajdywanie właściwych określeń do wyrażania odczuć oraz towarzyszących emocji, tworzenia artystycznych kolaży, czy rysowanie mapy odczuć i marzeń.

Mara – to kompozycja na bazie musującej zielonej, włoskiej mandarynki z nutą wysublimowanej goryczki, do której dodałam bukiet sensualnych białych kwiatów. A na koniec doprawiłam je szczyptą ambry. Zapach na stan melancholii, oczekiwania, który doda ci witalności i wiary, że dzieli cię zaledwie krok od celu oraz spełnienia marzeń. https://kosmetykaikosmetologia.pl/profumio-tamara-kompozycja-mara/

Marianna – to kompozycja, która tętni wyrafinowanym, odświeżającym zmysły Neroli, czyli kwiatami gorzkiej pomarańczy w akompaniamencie śródziemnomorskich ziół, które posłodziłam miodem oraz kroplą balsamicznej mirry. Zachęca cię do mocy odkrywania tajemnic oraz odwagi do pokonania trudności. Z uśmiechem i lekkością możesz zmieniać świat. https://kosmetykaikosmetologia.pl/profumio-tamara-zapach-marianna/

Rosetta – to kompozycja z niepozostawiającą cię obojętną esencjonalną nutą, płynącą z mocy i mądrości drzewa różanego. Otulonego kropelką słodyczy, która skłania do wytrwania oraz determinacji. https://kosmetykaikosmetologia.pl/profumio-tamara-zapach-rosetta-pincio-ogrody-i-ogrody-borg-hese/

Elena – to kompozycja z nutą sandałowca, kadzidłowca i przyprawami korzennymi, która przypomina o kobiecej sensualności.

Lajda – to kompozycja z nutą białych kwiatów doprawionych kadzidłowcem i oud, która zabiera cię w podróż w poszukiwaniu najlepszej strony twojej kobiecości.

Humanistyczno-artystyczna uczta w głąb siebie, pozwoli dotrzeć do podświadomości, poczuć tożsamość, odkryć twój potencjał, pasję, talent oraz misję. Ale przede wszystkim pozwoli przypomnieć ci, jak zaopiekować się SOBĄ, by stawiać SIEBIE na pierwszym miejscu.

PACHNĄCE BRANSOLETKI AMATI

Podczas warsztatu istotnym elementem jest Medytacja w Ruchu, czyli zestaw przygotowanych przeze mnie ćwiczeń, które w akompaniamencie muzyki, zapachu oraz świadomego oddechu pozwolą poczuć i odczuć ciało, uwalniając z niego emocje.

PACHNĄCY UPOMINEK PROFUMIOTAMARA dopełnia ERBOBALLERINA, Wysłanniczka Natury, odziana w kwiatowo-roślinne motywy, która ma przesłanie dla Ciebie od Wróżek Przyrody. To drewniany, ekologiczny blotter, na który nakładasz kropelkę zapachu, powstał z myślą o długich godzinach, które spędzasz w pracy albo w podróży samochodem. Z pewnością będzie ci służył  i towarzyszył jako ekodyfuzor, umilając pracę oraz pobudzając kreatywność.

kontakt: artidea@kosmetykaikosmetologia.pl