PROFUMIOTAMARA – SMELL EDUCATION, COGNITIVE WELLNESS. ZDROWIE MÓZGU Z PASJĄ

Nazywam się Tamara Gotowicka i jestem twórcą marki ProfumioTamara, profesji NeuroSmellist oraz programu edukacyjnego – SMELL EDUCATION. Program ten dotyczy innowacyjnego obszaru związanego z dobrostanem – COGNITIVE WELLNESS poprzez doznania olfaktoryczne, sztukoterapię i ekofilozofię.

Pierwsza w Polsce obroniłam doktorat poświęcony zmysłowi powonienia w szerokim aspekcie, skupiając uwagę na terapeutycznej roli zapachu i jego wpływowi na psychoaktywność. Także jako jedyna Polka przyjęta zostałam do Instytutu Perfumiarstwa we Włoszech gdzie pogłębiałam wszechstronną wiedzę dotyczącą antropologii zapachu oraz warsztatu komponowania perfum pod okiem wybitnych włoskich ekspertów.

Stworzyłam program edukacyjny SMELL EDUCATION, w ramach którego odbywają się warsztaty, wykłady, eventy poświęcone zmysłowi powonienia i jego terapeutycznemu aspektowi. Podczas spotkań i konferencji, także naukowych, dzielę się wszechstronną wiedzę dotyczącą zmysłu powonienia w różnych aspektach: począwszy od neurobiologii, fizjologii, psychologii, po filozofię, aspekt kulturowo-społeczny, historię, marketing i sztukę, w tym literaturę. Jako pierwsza, połączyłam doznania olfaktotyczne z biblioterapią, sztuką oraz pracą z ciałem, jako cenne narzędzie służące w terapii.

W zakres moich kompetencji wchodzą innowacyjne projekty synestezji zmysłów. Uwagę skupiam na podkreśleniu wpływu zapachu na psychoaktywność. Mózg to źródło mocy,  WITALNOŚCI i wiecznej młodości. I choć nie lubi zmian, bowiem wówczas wybijamy go z rutyny, z kontroli, z wygodnego działania na automacie, może być wspierany, stymulowany poprzez pracę z zapachem.

Zmieniając zachowanie, reakcje, nawyki – wpływamy na zdrowie mózgu i przeciwdziałamy jego starzeniu się. Neuronaukowcy donoszą, że mózg jest plastyczny i elastyczny, wystarczy, że zaczniemy mu pomagać i zarządzać nim. Tylko od Twojej radości pasji, entuzjazmu, zdrowych nawyków zależy praca mózgu i jego dobra kondycja. Podczas warsztatów dowiesz się, jak wpływać na mózg.

Poniżej przedstawiam zarys tematyczny dotychczasowych warsztatów w ramach SMELL EDUCATION. Każdy z nich dopasowuję do potrzeb grupy, firmy, szkoły na indywidualne zamówienie, podobnie, jak i kompozycję zapachową ProfumioTamara.

WARSZTAT- ZAPACH I EMOCJE. NEUROSMELLING

WARSZTATY TERAPII OLEJKAMI ETERYCZNYMI

SZTUKA ODCZUWANIA. PRIMAVERA – JESTEM ETERYCZNA. ZAPRASZAM NA STUDY TOUR DO WŁOCH

Podczas warsztatów poznasz botaniczno-artystyczne kompozycje zapachowe PROFUMIO TAMARA. To subtelny pachnący upominek z przesłaniem pochodzący z włosko-polskiej manufaktury, sięgającej do tradycji rodowej i stworzony jest z miłości do literatury, sztuki oraz przyrody.

Każda z kompozycji zapachowych opowiada o bohaterce włoskiej powieści.  Jej dzieje to lekcja w wydaniu psychologicznym. W każdej z tych postaci możemy się przejrzeć i zastanowić nad własnym życiem, nad pragnieniami, celami oraz pasjami.

Każda z kompozycji PROFUMIO TAMARA i postaci, którą reprezentuje, opowiada o tobie, o nas kobietach, naszej psychologii oraz naszych marzeniach.

Mam nadzieję, że wybrany zapach sprawi ci przyjemność i dostarczy wzruszenia. Stawiam na terapię sztuką, dzięki której zadbasz o swój dobrostan i odnajdziesz pasję.

Kompozycje zapachowe PROFUMIO TAMARA tworzę na też na miarę, na indywidualne zamówienie. Podczas analizy olfaktorycznej dobieram nutę po nucie, komponując botaniczno-artystyczny zapach na miarę twoich potrzeb i oczekiwań, zgodnie z twoim genotypem oraz fenotypem (cechy fizyczne, umysłowe). Jest on na bazie ekologicznych substancji, albo z dodtakiem też syntetycznych do wyboru o działaniu terapeutycznym, który będzie Cię wspierał emocjonalnie i psychofizycznie.

Kompozycje zapachowe PROFUMIO TAMARA – przystrojone są w elementy z tkanin, koronek i dodatkowo otulone w miękkie, przyjemne w dotyku „ubranka”, saszetki wykonane ręcznie z tkaniny emanującej wonią.

Zapachy czekają na Ciebie wraz z bransoletką i pierścionkiem ANELLO CORALLINO w perfumowanym pudełeczku handmade, w tzw. BOMBONIERE (w tradycji włoskiej podobny prezent otrzymują goście podczas ceremonii ślubnej).

W pudełeczku znajdziesz kosmetyczne i biżuteryjne sezonowe NIESPODZIANKI wraz z darami oraz zapachami natury. Otrzymasz nasionka roślin, symbol twojego połączenia z energią przyrody, która jest ukojeniem i lekarstwem oraz próbki najpiękniejszych włoskich zapachów, które poznasz dzięki mojej pasji i zanurzeniu w kulturze i sztuce włoskiej.

Pachnąca biżuteria marki ProfumioTamara jest Twoim TALIZMANEM, chroniącym energię i wspierającym twoją kreatywność. Ozdabia nas kobiety, czyniąc nas pięknymi i pewnymi siebie. Każda bransoletka oraz pierścionek jest inny, niepowtarzalny, podobnie, jak zapach. Bowiem każda z nas kobiet jest inna i piękna w swoim niepowtarzalnym stylu oraz typie.

Ponieważ od MIŁOŚCI do Siebie, zależy jaką masz NATURĘ i czym emanujesz, abyś mogła to poczuć,  stworzyłam wyjątkową perfumowaną bransoletkę AMATI! z hasłem: (Kochaj Siebie!) na którą nanosimy kropelkę wybranej kompozycji PROFUMIO TAMARA, aby  przez cały dzień pamiętać o tym, że jesteś najważniejsza, o SELF LOVE! (poniżej jej opis).

W ofercie znajdziesz też bransoletkę PREMIUM z weneckich koronek z tradycją XVI wiecznego rękodzielnictwa, na którą nosisz wybrany zapach oraz pierścionek z koralikiem wykonanym z piasku morskiego. Zapach eliksiru emanuje z biżuterii towarzysząc ci przez cały dzień i może być też fantastycznym uzupełnieniem dla perfum, które nosisz, ale których zapach po kilku godzinach znika. Jest to możliwość i zaproszenie do korzystania z layeringu (noszenia współbrzmiących zapachów, czasami też uzupełniających się).

Zapach nie lubi sztuczności, metalu i innych chłodnych tworzyw, które wraz z nimi w kontakcie ze skórą, mogą powodować przebarwienia i alergie, dlatego bransoletki są z bawełnianych tkanin. Ponieważ nosimy już zwykle bransoletki złote, srebrne, koralikowe więc oryginalność bransoletki AMATI, polega też na tym, że dyskretnie będzie im towarzyszyć. Baw się zapachem, jak modą. Tak, jak ja to robię!

Całość PACHNĄCEGO UPOMINKU PROFUMIOTAMARA dopełnia ERBOBALLERINA, Wysłanniczka Natury, odziana w kwiatowo-roślinne motywy, która ma przesłanie dla Ciebie od Wróżek Przyrody. Ten drewniany blotter, na który nakładasz kropelkę zapachu, powstał z myślą o długich godzinach, które spędzasz w pracy albo w podróży samochodem. Z pewnością będzie ci służył  i towarzyszył jako ekodyfuzor, umilając ci pracę oraz pobudzając kreatywność.

Ponieważ zapach i literaturę uczyniłam narzędziem pracy podczas warsztatów – PRIMAVERA – SZTUKA ODCZUWANIA, mam nadzieję, że podobnie jak ja, zainspirujesz się i ulegniesz czarowi pracy z zapachem oraz słowem.

Odkryjesz, jak inspirujące jest opowiadanie o zapachu, intuicyjne pisanie, odnajdywanie właściwych określeń do wyrażania odczuć oraz towarzyszących emocji, tworzenia artystycznych kolaży, czy rysowanie mapy odczuć i marzeń.

Mara – to kompozycja na bazie musującej zielonej, włoskiej mandarynki z nutą wysublimowanej goryczki, do której dodałam bukiet sensualnych białych kwiatów. A na koniec doprawiłam je szczyptą ambry. Zapach na stan melancholii, oczekiwania, który doda ci witalności i wiary, że dzieli cię zaledwie krok od celu oraz spełnienia marzeń. https://kosmetykaikosmetologia.pl/profumio-tamara-kompozycja-mara/

Marianna – to kompozycja, która tętni wyrafinowanym, odświeżającym zmysły Neroli, czyli kwiatami gorzkiej pomarańczy w akompaniamencie śródziemnomorskich ziół, które posłodziłam miodem oraz kroplą balsamicznej mirry. Zachęca cię do mocy odkrywania tajemnic oraz odwagi do pokonania trudności. Z uśmiechem i lekkością możesz zmieniać świat. https://kosmetykaikosmetologia.pl/profumio-tamara-zapach-marianna/

Rosetta – to kompozycja z niepozostawiającą cię obojętną esencjonalną nutą, płynącą z mocy i mądrości drzewa różanego. Otulonego kropelką słodyczy, która skłania do wytrwania oraz determinacji. https://kosmetykaikosmetologia.pl/profumio-tamara-zapach-rosetta-pincio-ogrody-i-ogrody-borg-hese/

Elena – to kompozycja z nutą sandałowca, kadzidłowca i przyprawami korzennymi, która przypomina o kobiecej sensualności.

Lajda – to kompozycja z nutą białych kwiatów doprawionych kadzidłowcem i oud, która zabiera cię w podróż w poszukiwaniu najlepszej strony twojej kobiecości.

Humanistyczno-artystyczna uczta w głąb siebie, pozwoli ci dotrzeć do podświadomości, poczuć tożsamość, odkryć twój potencjał, pasję, talent oraz misję. Ale przede wszystkim pozwoli przypomnieć ci, jak zaopiekować się SOBĄ, by stawiać SIEBIE na pierwszym miejscu.

PACHNĄCE BRANSOLETKI AMATI

Podczas warsztatu istotnym elementem jest Medytacja w Ruchu, czyli zestaw przygotowanych przeze mnie ćwiczeń, które w akompaniamencie muzyki, zapachu oraz świadomego oddechu pozwolą poczuć i odczuć ciało, uwalniając z niego emocje.

kontakt: artidea@kosmetykaikosmetologia.pl