ZAPACHOWE WARSZTATY – SMELL EDUCATION

W autorskich warsztatach dla pracowników firm poświęconych samorozwojowi, dzielę się doświadczeniami zdobytymi podczas pracy wydawniczej w branży urody oraz zdrowia i wiedzą naukową, z której korzystam w trakcie prowadzonych badań naukowych poświęconych zmysłowi zapachu na Uniwersytecie w Warszawie oraz  Mediolanie.

Warsztaty składają się z: wykładów, wielu praktycznych ćwiczeń służących samorozwojowi  w połączeniu z wykorzystaniem i tworzeniem kompozycji zapachowych pozytywnie działających na zdrowie i stan emocjonalny. 

Warsztaty przeznaczone są dla pracowników firm na spotkania integracyjne, dla szkół, dla dzieci oraz osób skoncentrowanych na poszukiwaniu wartości humanistycznych, wspomagających rozwój duchowy, pasję i poczucia piękna.

Jest to propozycja edukacyjna, na eventy, spotkania okolicznościowe, imieniny, urodziny, wieczory panieńskie, rocznice.

Zajęcia prowadzę w języku polskim, angielskim oraz włoskim.

 

WARSZTAT: OLEJKI PSYCHOKOSMETOLOGICZNE W AROMACHOLOGII

(URODA, ZDROWIE, WSPIERANIE STANÓW EMOCJONALNYCH)

 

 

–  Historia aromaterapii

 – Psychologia zapachu

 – Czym są olejki eteryczne? (ich pochodzenie, pozyskiwanie, produkcja)

– Jak wybierać olejki?

– Olejki w pielęgnacji i na różne dolegliwości zdrowotne

– Olejki dla dzieci

– Olejki w domowych czynnościach

– Aromachologia. Olejki wspierające stany emocjonalne (narzędzie w pracy dla lepszego nastroju, koncentracji, relaksacji; narzędzie w samorozwoju)

– Rodzaje i sposoby przeprowadzania zabiegów aromaterapeutycznych

– Komponowanie zapachów na różne stany emocjonalne

(z technikami samorozwoju; literaturą, muzyką i malarstwem w tle)

 

Najpiękniejszą oraz najcenniejszą zaletą aromaterapii i aromachologii jest przywrócenie zdrowia oraz spokoju psychicznego. Nasycenie naszego apetytu pięknem natury, a w tym jej zapachem, może stać się dla nas wytchnieniem i przeniesieniem w krainę wspomnień i marzeń…

Humanistyczny aspekt mojego autorskiego programu edukacyjnego połączyłam z największą potrzebą naszych czasów: zdrowym stylem życia, świadomą pielęgnacją oraz rozwojem osobistym.

Tamara Gotowicka