ZAPACHOWE WARSZTATY. SZTUKA I KREATYWNOŚĆ ULECZY CIĘ

 

SMELL EDUCATION to autorskie warsztaty, których myślą przewodnią jest INSPIRACJA, połączenie miłych przeżyć z wiedzą, z czymś praktycznym i pożytecznym. Warsztaty poświęcone są pobudzeniu twojej kreatywności, zmysłowości, ciekawości, a to wszystko w powiązaniu ze zmysłem węchu i jego wpływowi na funkcje poznawcze mózgu oraz dobrostan.

Praca ze zmysłem powonienia, z zapachami, jako darem natury, a jednocześnie dziełem sztuki,  w szerokim kontekście psychologiczno-humanistyczno-artystycznym, pozwoli nakłonić mózg do neurogenezy, a ciebie do życia w pasji i witalności. 

O MNIE:

Jestem duszą artystyczną, kolekcjonerką ESENCJI, tych zapachowych i tych związanych z odczuwaniem, przeżywaniem, pięknem i sztuką. W pracy doktorskiej dotyczącej zmysłu powonienia, połączyłam wiedzę z zakresu neurobiologii z humanistycznym podejściem do sfery psychiki człowieka, co znalazło także wyraz w nawiązaniu do sztukoterapii oraz biblioterapii. Wiem, że tylko od radości, pasji, kreatywności, entuzjazmu, zachwytu – zależy praca mózgu i jego dobra kondycja. Podczas warsztatów podzielę się doświadczeniami zdobytymi podczas pracy wydawniczej (czasopismo branżowe KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA, magazyny prasy kobiecej: Twój Styl, Pani, Samo Zdrowie) w branży urody oraz zdrowia, jak również wiedzą naukową, prowadzonymi badaniami naukowymi, poświęconymi zmysłowi zapachu na Uniwersytetach w Warszawie i Włoszech oraz we Włoskim Instytucie  Perfumiarstwa. Będąc Italianistką, staram się być też ekspertką od perfumiarstwa włoskiego, które codziennie zgłębiam i podziwiam. MY LIFETIME JOURNEY TO THE NATURE’S SCENTS.

dr. Tamara Gotowicka

PROGRAM – 15 (kilkugodzinnych) niezależnych modułów tematycznych:

W programie edukacyjnym SMELL EDUCATION znajdziesz warsztaty tematyczne powiązane z zapachami ale także wiedzę o technikach wspierania mózgu poprzez doznania olfaktoryczne. W programie zawarłam metody pomocne w dotarciu do podświadomości, aby poznać swoje mocne strony, talenty i odkryć pasję.  Zapraszam Cię do podczas spotkania do refleksji nad swoim samorozwojem, wskazując, że piękno, sztuka, natura (ekofilozofia), wyrobienie pozytywnych, zdrowych nawyków, w oparciu o znajomość funkcjonowania mózgu, z którym powiązany jest zmysł powonienia, przyczyniają się do życia w dobrostanie.

Autorskie warsztaty poświęcone są różnej tematyce, z której możesz wybrać moduły najbardziej cię interesujące. Cykl szkoleń składający się z 15 niezależnych modułów, z których wybierasz interesujące ciebie moduły, rozpoczynasz od warsztatu wprowadzającego – PRO FUMUM, podczas którego dowiesz się, dlaczego zmysł powonienia jest tak istotny dla funkcji poznawczych mózgu, emocji oraz w jaki sposób możesz wykorzystywać terapeutyczne właściwości różnych woni. Podczas warsztatu dowiesz się o funkcji mózgu, tym, co go wspiera i niszczy. Przekonasz się, że znajdujący się między naszymi uszami MÓZG jest ŹRÓDŁEM MOCY, WITALNOŚCI oraz wiecznej młodości!

Ponieważ mózg nie lubi zmian, bowiem preferuje rutynę, kontrolę, działanie na automacie, co niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie oraz neurogenezę mózgu, zaprezentuję metody pozwalające zmienić dotychczasowe zachowania. Zmieniając nawyki, zachowanie, reakcje – wpłyniesz na zdrowie mózgu i będziesz przeciwdziałać jego starzeniu się. Neuronaukowcy donoszą, że mózg jest plastyczny i elastyczny, kiedy tylko zaczniemy mu pomagać, a co najważniejsze gdy – POTRAFIMY NIM ZARZĄDZAĆ! 

WARSZTAT  PRIMAVERA

W ofercie znajduje się też warsztat: PRIMAVERA – SZTUKA ODCZUWANIA – on line lub stacjonarny, z opcją wyjazdu do Włoch: (Liguria, Lago di Garda). Warsztat ten pozwoli ci poznać terapeutyczy wpływ zapachu na funkcje poznawcze mózgu, ale też psychologię zapachu, antropologię, historię i kontekst społeczno-marketingowy dotyczący sztuki perfumeryjnej. Zwiedzimy miejsca tworzenia zapachów i poznamy ekspertów włoskiego perfumiarstwa.

DLA KOGO:

Warsztaty przeznaczone są dla osób pasjonujących się zapachami, sztuką perfumiarską, i w ogóle sztuką, pragnących poszerzyć wiedzę z tego zakresu w wielu obszarach (fizjologii, filozofii, socjologii, psychologii, historii, reklamy, marketingu) poznać substancje terapeutyczne oraz syntetyczne. Polecam je osobom poszukującym dobrostanu, wartości humanistycznych i estetycznych. Warsztaty pobudzają kreatywność, wspierają wyrobienie pozytywnych  nawyków zdrowotno-pielęgnacyjnych, wspomagają rozwój duchowy, pasję oraz poczucie piękna.Warsztaty są stacjonarne lub on line, przeznaczone także na spotkania integracyjne. W programie przygotowałam ofertę dla szkół, dla dzieci, seniorów.

Jest to propozycja edukacyjna, na eventy, spotkania okolicznościowe, imieniny, urodziny, wieczory panieńskie, rocznice.

Zajęcia prowadzę w języku polskim, angielskim oraz włoskim.

dr Tamara Gotowicka

Poniżej opis warsztatów, które zazwyczaj się komponowane (podobnie, jak moje zapachu, na miarę) oraz kilka słów o mnie:

O nas

WARSZTAT- ZAPACH I EMOCJE. NEUROSMELLING

 

SZTUKA ODCZUWANIA. PRIMAVERA – JESTEM ETERYCZNA. ZAPRASZAM NA STUDY TOUR DO WŁOCH