ZAPACHOWE WARSZTATY. SZTUKA I KREATYWNOŚĆ ULECZY CIĘ

 

SMELL EDUCATION to autorskie warsztaty poświęcone zmysłowi węchu i jego wpływowi na funkcje poznawcze mózgu i dobrostan. 

W pracy doktorskiej dotyczącej zmysłu powonienia, połączyłam wiedzę z zakresu neurobiologii z humanistycznym  podejściem do sfery psychiki człowieka, co znalazło także wyraz w nawiązaniu do sztukoterapii oraz biblioterapii.

W programie edukacyjnym SMELL EDUCATION znajdziesz warsztaty, dzięki którym dowiesz się o technikach wspierania mózgu poprzez doznania olfaktoryczne. W programie zawarłam metody pomocne w dotarciu do podświadomości, aby poznać swoje mocne strony, talenty i odkryć pasję.  Zapraszam Cię do  samorozwoju, wskazując, że piękno, sztuka, natura (ekofilozofia), wyrobienie pozytywnych nawyków, w oparciu o znajomość funkcjonowania mózgu, z którym powiązany jest zmysł powonienia, przyczyniają się do życia w dobrostanie.

Autorskie warsztaty – PRIMAVERA – SZTUKA ODCZUWANIA – stacjonarne lub on line (także wyjazdowe do Włoch: Liguria, Lago di Garda) pozwolą ci poznać terapeutyczy wpływ zapachu na funkcje poznawcze mózgu, ale też psychologię zapachu, antropologię, historię i kontekst społeczno-marketingowy dotyczący sztuki perfumeryjnej.

Podczas warsztatów dowiesz się o funkcji mózgu, tym, co go wspiera i niszczy. Przekonasz się, że znajdujący się między naszymi uszami MÓZG jest ŻRÓDŁEM MOCY, WITALNOŚCI wiecznej młodości!

Ponieważ mózg nie lubi zmian, bowiem preferuje rutynę, kontrolę, działanie automacie, co niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie oraz neurogenezę mózgu, zaprezentuję się metody wpływania na modyfikację dotychczasowych zachowań. Zmieniając zachowanie, reakcje, nawyki – wpłyniesz na zdrowie mózgu i będziesz przeciwdziałać jego starzeniu się.

Neuronaukowcy donoszą, że mózg jest plastyczny i elastyczny, kiedy tylko zaczniemy mu pomagać, a co najważniejsze gdy – POTRAFIMY NIM ZARZĄDZAĆ! 

Tylko od Twojej radości pasji, entuzjazmu zależy praca mózgu i jego dobra kondycja.

Praca ze zmysłem powonienia, z zapachami, jako darem natury i dziełem sztuki, którą ci proponuję,  w szerokim kontekście psychologiczno-humanistyczno-artystycznym, pozwoli nakłonić mózg do neurogenezy, a ciebie do życia w pasji i witalności. 

Podczas warsztatów dzielę  się doświadczeniami zdobytymi podczas pracy wydawniczej (czasopismo branżowe KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA, magazyny prasy kobiecej: Twój Styl, Pani, Samo Zdrowie) w branży urody oraz zdrowia oraz wiedzą naukową, dzięki prowadzonym badaniom naukowym, poświęconym zmysłowi zapachu na Uniwersytecie w Warszawie oraz  Mediolanie.

Warsztaty przeznaczone są na spotkania integracyjne, dla szkół, dla dzieci, seniorów, osób poszukujących dobrostanu i wartości humanistycznych, estetycznych. Warsztaty pobudzają kreatywność, wspierają wyrobienie pozytywnych  nawyków zdrowotno-pielęgnacyjnych, wspomagają rozwój duchowy, pasję oraz poczucie piękna.

Jest to propozycja edukacyjna, na eventy, spotkania okolicznościowe, imieniny, urodziny, wieczory panieńskie, rocznice.

Zajęcia prowadzę w języku polskim, angielskim oraz włoskim.

dr Tamara Gotowicka

Poniżej opis warsztatów, które zazwyczaj się komponowane (podobnie, jak moje zapachu, na miarę) oraz kilka słów o mnie:

O nas

WARSZTAT POŚWIĘCONY OLEJKOM ETERYCZNYM NA DOBROSTAN

 

SZTUKA ODCZUWANIA. PRIMAVERA – JESTEM ETERYCZNA. ZAPRASZAM NA STUDY TOUR DO WŁOCH