O nas

SMELL EDUCATION

COGNITIVE WELLNESS 

PSYCHOLOGIA ZAPACHU I TERAPIA SZTUKĄ.

DOBROSTAN W OPARCIU O ZMYSŁ POWONIENIA POWIĄZANY Z FUNKCJAMI POZNAWCZYMI MÓZGU.

 
17952499_1690818450935573_2644751745661716634_n  
Nazywam się Tamara Gotowicka, od ponad 25 lat jestem dziennikarką związaną z tematyką zdrowia, pielęgnacji i dobrostanu. Pracowałam w wielu redakcjach magazynów kobiecych będąc redaktor odpowiedzialną za dział urody i zdrowia (m. in: Twój Styl, Pani, Viva, Olivia, Samo zdrowie) na stanowisku redaktor urody i zdrowia). 
 
Od 2003 roku rozpoczęłam pracę jako sekretarz redakcji, a potem redaktor naczelna w najstarszym na rynku czasopismem branżowym KOSMETYKA i KOSMETOLOGIA, ukazującym się od 1993 r. W 2005 roku zostałam jego wydawcą.
Obecnie nazwałam go PSYCHOKOSMETOLOGIĄ, aby zaproponować interdyscyplinarną platformą edukacyjną w kierunku dobrostanu. 
 
Jestem italianistką, literaturoznawczynią, wykładowcą i twórczynią marki PROFUMIOTAMARA, która powstała pod wpływem badań naukowych poświęconych zamysłowi powonienia.W interdycyplinarnej pracy doktorskiej udało mi się połączyć dotychczasowe wykształcenie z profesją i doświadczeniem, które zdobywałam w pracy naukowej, szkoleniom, studiom i branży powiązanej ze zdrowiem oraz dobrostanem.
 
W ramach marki PROFUMIOTAMARA powstał interdycyplinarny program edukacyjny – SMELL EDUCATION.
Innowacyjne szkolenia dotyczą dobrostanu, skupienia uwagę na zmyśle powonienia w szerokim kontekście: terapeutycznym, antropologicznym, filozoficznym, humanistycznym, literackim, historycznym, kulturowo-socjologicznym i marketingowym.
Szkolenia dotyczą terapeutycznego wpływu zapachu na dobrostan i nawiązują też do niezwykle ważnego obecnie humanistycznego aspektu, stąd nawiązania do literatury oraz sztuki, które są też formą terapii i autoterapii. W ramach marki PROFUMIOTAMARA tworzę kompozycje zapachowe na indywidualne zamówienie i pachnącą biżuterię.
 
 
Jestem humanistką, italianistką i Włochy to moja druga, duchowa ojczyzna, gdzie czerpię inspiracje. Podczas warsztatów i wykładów łączę wiedzę z zakresu psychologii zapachu i neurobiologii z literaturą, sztuką i muzyką.   
Od  dziecka gram w tenisa i jeżdzę na nartach, uwielbiam taniec, zwłaszcza balet. W ramach warsztatów proponuję autorski program RYTUAŁ MEDYTACJI W RUCHU z  elementami tańca, baletu, wpływającymi na grację, eksponującymi kobiecość wraz z zapachem, który pozwala na świadomy oddech, odprężenie, zatrzymanie się, odczuwanie emocji i poczucie ich w ciele. 
 
 
 
 
 
Będąc filologiem i pomysłodawczynią pierwszych kursów języka angielskiego i włoskiego branży kosmetycznej,  zwieńczeniem tego projektu jest wydany w 2005 roku pierwszy podręcznik do nauki języka angielskiego dla branży kosmetycznej „English for Beauty Therapists”wyd. PZWL. W 2020 roku pojawiła się już kolejna, trzecia jego edycja, w której CD zastąpiono mp3.  
 
 
W 2007 roku zainspirowana włoskimi klimatami tworzenia kosmetyków naturalnych, stworzyłam pierwszy w Polsce autorki program – WARSZTATY TWORZENIA KOSMETYKÓW NATURALNYCH O PIĘKNYCH ZAPACHACH, które prowadziłam dla pracowników firm, przekazując wiedzę z zakresu well-being, w połączeniu ze sztuką, literaturą i muzyką.  
 
 
Jestem autorką wielu publikacji naukowych oraz występuję jako prelegentka na konferencjach naukowych w kraju i zagranicą.
W kręgu moich zainteresowań naukowych znajduje się: neurobioologia, Medicine in Humanities, somatopoetyka, ekofilozofia, literatura włoska, apodemiczna, fonetyka angielska.  
 
Międzynarodowa Konferencja Naukowa we Florencji, maj 2019, opowiadam o pamięci zapachowej i emocjach wywołanych wspomnieniami olfaktorycznymi.
 
Wiedzę z zakresu tworzenia zapachów zdobywałam we Włoszech, będąc też na stażu we Włoskim Instytucie Perfumiarstwa. Współpracuję z włoskimi ekspertami w branży perfumeryjnej i aromaterapeutycznej, ze słynnymi tamtejszymi manufakturami, muzeami, biorę udział w festiwalach, eventach. Przygotowuję publikacje, wykłady oraz warsztaty w ramach programu SMELL EDUCATION także z myślą o dzieciach i seniorach.  
 
 
16997937_1360165300720830_9049969119340258005_n
Projekty edukacyjne SMELL EDUCATION PROFUMIOTAMARA powstają na indywidualne zamówienie instytucji we współpracy z włoskimi ekspertami z dziedziny perfumiarstwa oraz psychologii sztuki. Ich celem jest dzielenie się wiedzą, rozwój wrażliwości, pozytywnego podejścia do życia, odnalezienie dobrostanu, wzmocnienie pozytywnych cech charakteru, określenie swoich wartości oraz talentów.  A to wszystko w oparciu o sztukoterapię, biblioterapię, neurobiologię, kreatywność i rozwój pasji z ZAPACHEM w roli głównej, który prowadzi nasz mózg do dobrostanu i harmonijnego funkcjonowania.  

+48 535722565

e-mail: artidea@kosmetykaikosmetologia.pl