O nas

PSYCHOCOSMETOLOGY AND SMELL EDUCATION

 
17952499_1690818450935573_2644751745661716634_n  
 
 
 
Nazywam się Tamara Gotowicka. Jestem dziennikarką, italianistką, literaturoznawczynią, wykładowcą, osobą, której zainteresowanie światem związanym z pięknem, estetyką i stylem życia wpłynęły na drogę, którą podążam dzieląc się z innymi swoją pasją oraz doświadczeniem.
 
W kręgu moich zainteresowań znalazła się PSYCHOKOSMETOLOGIA, którą propaguję zapraszając Państwa na cykliczne wywiady w ramach programu edukacyjnego PSYCHOCOSMETOLOGY APERITIVO. Przeprowadzam je z ekspertami z różnych obszarów, ale jedno co te wywiady łączy, to szeroko pojęte piękno, atencja na tematykę zdrowia oraz rozwój osobisty, czyli kwintesencja naszego człowieczeństwa.
 
W ramach PSYCHOKOSMETOLOGII propaguję zatem ZDROWY STYL ŻYCIA, ROZWÓJ OSOBISTY, gdzie natura i sztuka, w tym literatura, sprzyjają URODZIE ORAZ DOBREMU SAMOPOCZUCIU. To od niego i poczucia SZCZĘŚCIA zależy jakość naszego życia.  
 
 
 
 
Jestem humanistką, italianistką, a Włochy to moja druga ojczyzna, ta duchowa! Stamtąd właśnie czerpię inspiracje. Nie tylko skupiam uwagę na upiększaniu i trendach służących poprawianiu urody, ale interesuje mnie przede wszystkim styl życia na wysokim poziomie intelektualnym!  Stawiam na poczucie PIĘKNA, połączonego z przeżyciami estetycznymi, literaturą, sztuką, muzyką, aranżacją wnętrz, modą, dbaniem o zdrowie i rozwojem osobistym, który jest niezbędny do zaplanowania życia, tu i teraz! Od wielu lat na łamach prasy kobiecej i czasopisma KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA, obecnie (PSYCHO)KOSMETOLOGIA, propaguję to wszystko, co służy zdrowemu stylowi życia zdrowia, urodzie, dbaniu o nastrój, dążenie do poczucia szczęścia oraz spełnienia.
 
Propaguję dbanie o zdrowy styl życia, stąd moje propozycje związane z dbaniem o ciało, o jego systematyczny ruch. Uwielbiam od dziecka grę w tenisa i jazdę na nartach, taniec, zwłaszcza balet. Jestem  Beauty FITNESSERKĄ, czyli proponuję fitness w wydaniu artystycznym z  elementami tańca, baletu, zapewniającymi piękne, eleganckie ruchy, eksponujące naszą kobiecość.  W ramach warsztatów poświęconych samorozwojowi,  proponuję autorski program RYTUAŁ MEDYTACJI W RUCHU wraz z zapachem, który pozwoli na odprężenie, poczucie siebie w ciele.
 
Karierę dziennikarską rozpoczęłam od pracy w prasie kobiecej  (m. in w redakcjach czasopism kobiecych, takich jak: Twój Styl, Pani, Viva, Olivia, Samo zdrowie) na stanowisku redaktor urody i zdrowia, a w 2005 roku zostałam wydawcą czasopisma KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA, które przekształciłam w PSYCHOKOSMETOLOGIĘ. 
 
Po ponad już 25 latach pracy dziennikarskiej i edukacyjnej w branży związanej z pięknem i zdrowiem  przeprowadziłam wiele ciekawych wywiadów ze znanymi Osobami,  ekspertami, w kraju i zagranicą, które ukazały się na łamach wymienionych tytułów prasowych, a obecnie także online w programie PSYCHOCOSMETOLOGY APERITIVO.  
 
 
 
 
 
Od 2020 roku mam przyjemność zapraszać Państwa do obejrzenia wywiadów, gdzie możemy się spotkać, usłyszeć i wymienić opiniami na czacie. Nie zabraknie w programie też prezentacji kosmetyków, relacji z eventów. Będę dzielić się wiedzą z zakresu samorozwoju oraz terapii zapachem. Będąc filologiem i pomysłodawczynią pierwszych kursów języka angielskiego i włoskiego branży kosmetycznej,  zwieńczeniem tego projektu jest wydany w 2005 roku pierwszy podręcznik do nauki języka angielskiego dla branży kosmetycznej „English for Beauty Therapists”wyd. PZWL. W 2020 roku pojawiła się już kolejna, trzecia jego edycja, w której CD zastąpiono mp3.  
 
 
 
 
 
W 2007 roku zainspirowana włoskimi klimatami tworzenia kosmetyków naturalnych, stworzyłam pierwszy w Polsce autorki program – WARSZTATY TWORZENIA KOSMETYKÓW NATURALNYCH O PIĘKNYCH ZAPACHACH, które prowadziłam dla pracowników firm, przekazując wiedzę z zakresu well-being, w połączeniu ze sztuką, literaturą i muzyką.  
 
 
 
 
Tak właśnie narodził się kolejny pomysł warsztatów, związanych z innowacyjnym projektem – SMELL OF HAPPINESS, warsztaty na bazie założeń psychologii pozytywnej. Pasją związaną z moim zainteresowaniami samorozwojem jest ZMYSŁ POWONIENIA, którym zajmuję się w ramach badań naukowych na Uniwersytecie Warszawskim i Mediolańskim, gdzie analizuję rolę zapachu w życiu człowieka, także psychologicznym i zdrowotnym. Dzięki tym zainteresowaniom narodził się projekt SMELL EDUCATION przeznaczony również dla dzieci i młodzieży.
 
 
Jestem autorką wielu publikacji naukowych oraz występuję jako prelegentka na konferencjach naukowych w kraju i zagranicą. W kręgu moich zainteresowań naukowych znajduje się także Medicine in Humanities, somatopoetyka, literatura włoska i  apodemiczna.  
 
 
Międzynarodowa Konferencja Naukowa we Florencji, maj 2019, opowiadam o pamięci zapachowej i emocjach wywołanych wspomnieniami olfaktorycznymi.
 
 
 
Współpracuję z włoskimi ekspertami perfumiarstwa, ze słynnymi tamtejszymi manufakturami, muzeami, biorę udział w festiwalach, eventach. Przygotowuję publikacje, wykłady oraz warsztaty w ramach programu SMELL EDUCATION.  
 
 
 
Moją pasją jest przekazywanie wiedzy, stąd warsztaty i projekt SMELL EDUCATION, które prowadzę także dla dzieci i młodzieży, w języku angielskim oraz włoskim. Podczas warsztatów dzielę się wiedzą z zakresu wpływu zapachu na emocje, zdrowie, z technikami dotyczącymi samorozwoju, w tym prezentuję rytuał medytacji w ruchu..  
16997937_1360165300720830_9049969119340258005_n  
Projekty edukacyjne w ramach PSYCHOKOSMETOLOGIISMELL EDUCATION powstają we współpracy z włoskimi ekspertami z dziedziny perfumiarstwa oraz psychologii pozytywnej. Ich celem jest rozwój wrażliwości, pozytywnego podejścia do życia, odnalezienie sposobu do bycia szczęśliwymi, wzmocnienie pozytywnych cech charakteru, określenie swoich wartości oraz talentów.  A to wszystko w oparciu o relacje, kreatywność i rozwój pasji!  
 
Zapraszam od wielu już lat firmy oraz grupy zorganizowane na warsztaty związane
ze stylem życia, podczas których łączymy nasze kilkudziesiecioletnie doświadczenie
związane ze znajomością branży kosmetycznej, z tematyką szeroko pojętego dbania
o urodę i zdrowie. A to wszystko w połączeniu z programem dotyczącym samorozwoju
oraz narzędziami psychologii, w tym psychologia zapachu (SMELL EDUCATION). 

+48 535722565

e-mail: artidea@kosmetykaikosmetologia.pl e-mail: wydawnictwo@kosmetykaikosmetologia.pl