Kontakt

+48 535722565

e-mail: artidea@kosmetykaikosmetologia.pl
e-mail: wydawnictwo@kosmetykaikosmetologia.pl

 
Od wielu już lat zapraszamy firmy oraz grupy zorganizowane na warsztaty poświęcone stylowi życia, podczas których łączymy nasze kilkudziesięcioletnie doświadczenie związane ze znajomością branży kosmetycznej, z tematyką szeroko pojętego dbania o urodę i zdrowie.
A wszystko to w połączeniu z autorkim programem dotyczącym samorozwoju z narzędziami zaczerpniętymi z psychologii pozytywnej, w tym psychologia zapachu (SMELL EDUCATION). Ponieważ zapach oddziałuje na naszą podświadomość, od której w dużej mierze zależy nasz stan emocjonalny.
 
 
 
 

KOSMETYKA I (PSYCHO) KOSMETOLOGIA jest pierwszym czasopismem kosmetycznym w Polsce, które powstało w styczniu 1993 roku. Na jego łamach prezentujemy osiągnięcia branży beauty, jak również tematykę związaną z szeroko pojętym zdrowiem, w tym psychicznym. Czasopismo od zawsze stawiało na edukację zachęcając specjalistów branży kosmetycznej do rozwoju. Wykorzystywane jest w pisaniu prac licencjackich, magisterskich i rozpraw doktorskich.

Nadal podążamy z duchem czasów. Jesteśmy organizatorem licznych warsztatów mających na celu rozwój umiejętności oraz samodoskonalenie się (WIĘCEJ INFORMACJI NA PODSTRONIE WARSZTATY). Misją KOSMETYKI I (PSYCHO) KOSMETOLOGII jest zachęcenie do zadbania o wnętrze człowieka. Bowiem od samopoczucia i samoświadomości, poczucia wartości i wcielania ich w życie zależy jakość naszego życia.
 

HISTORIA

Tytuł założyła w 1993 roku Barbara Jaroszewska, pedagog, autorka pierwszych w naszym kraju założeń programowych dla szkół pomaturalnych w latach 70-tych, autorka podręczników i książek popularyzujących wiedzę z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej.

KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA w latach 90-tych była najpopularniejszym tytułem branży kosmetycznej, w którym mieli okazję zaprezentować się przyszli eksperci w tej dziedzinie.

W KOSMETYCE I KOSMETOLOGII pojawiły się artykuły wykładowców, kosmetyczek, lekarzy, farmaceutów, założycieli firm kosmetycznych, również tych, którzy na łamach czasopisma stawiali pierwsze kroki w tej branży, przekazując wiedzę na temat swojej pracy i osiągnięć w dziedzinie beauty.

KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA umożliwiła firmom polskim i zagranicznym, wchodzącym na nasz rynek, zaprezentowanie oferty i dotarcie do polskiego konsumenta. Niewątpliwie przyczyniła się do ich sukcesu.

Polskie Stowarzyszenie Kosmetyczne było pomysłodawcą i organizatorem pierwszych w Polsce międzynarodowych kongresów kosmetycznych oraz targów. Śladem PSK poszły inne firmy, związki obecnie organizujące imprezy kosmetyczne.

 

Stowarzyszenie PSK powstało z myślą o kosmetyczkach i udzieleniu im pomocy w poszerzaniu wiedzy i doskonaleniu umiejętności. Celem działania była integracja środowiska kosmetycznego oraz organizowanie pierwszych w Polsce seminariów oraz kursów kosmetycznych.

Zapraszamy od wielu już lat firmy oraz grupy zorganizowane na warsztaty związane ze stylem życia, podczas których łączymy nasze kilkudziesiecioletnie doświadczenie związane ze znajomością branży kosmetycznej, z tematyką szeroko pojętego dbania o urodę i zdrowie. A to wszystko w połączeniu z programem dotyczącym samorozwoju oraz narzędziami psychologii, w tym psychologia zapachu (SMELL EDUCATION). 

 

BEAUTY IS MY DUTY!

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

PSYCHOKOSMETOLOGIA 

Rozwój osobisty w poszukiwaniu poczucia szczęścia,

rozwoju pasji i talentu 

+48 535722565

e-mail: artidea@kosmetykaikosmetologia.pl
e-mail: wydawnictwo@kosmetykaikosmetologia.pl