PROFUMIO TAMARA ZAPACH MARIANNA (VILLA CARLOTTA, LAGO DI COMO)

Profumio Tamara botaniczno-artystyczna kompozycja zapachowa – MARIANNA nawiązuje do bohaterki powieści Daci Maraini „Długie życie Marianny Ucria” z 1990 roku, (ekranizacja w 1997  roku w reżyserii Roberto Faenzy).

Zapach tętni włoskim wyrafinowanym, odświeżającym zmysły Neroli, czyli kwiatami gorzkiej pomarańczy w akompaniamencie śródziemnomorskich ziół, które posłodziłam złocistym bursztynowym miodem oraz kroplą balsamicznej mirry.

 

Neroli to olejek o pięknym intensywnym, kwiatowym, słodkim aromacie z dodatkiem zielonych nut liściastych, często stosowany jest w perfumiarstwie. Łagodzi stres, wyczerpanie emocjonalne, polepsza zasypianie. Symbolizuje jedność i stabilizację. Wspiera harmonię w relacjach, skłania do akceptacji i ciągłego rozwoju. Koi serce w konfliktach partnerskich. 

Mirra to olejek o balsamicznej, słodkiej, ciepłej woni. Przyjaciółka skóry, którą goi i ochrania oraz błon śluzowych. W języku hebrajskim mirra oznacza „gorzki” co symbolizuje człowieczeństwo, które jest kruche. Olejek z mirry jest symbolem Matki Ziemi oraz więzi matki z dzieckiem. Przynosi uczucie opiekuńczej miłości, zaufania i pewność siebie.

Marianna podobnie, jak zapach Profumio Tamara stworzony na jej cześć, zachęca cię do mocy przenikania tajemnic i odwagi do pokonania trudności. Z uśmiechem i lekkością możesz przecież zmieniać świat. Możesz pisać powieść swojego życia.
Droga do wyzwolenia to droga, którą musi przejść kobieta przede wszystkim wewnątrz siebie. Jej wolność musi pochodzić z niej SAMEJ! Inaczej nie będzie prawdziwa. Wyzwolenie to przede wszystkim stan umysłu, wyzwolenie się z przekonań wpojonych w dzieciństwie, przełamanie wzorców. Trzeba przeżyć „długie życie” by móc na nowo się narodzić.
Wyobraź sobie odważną Mariannę w pięknej kreacji wykończonej koronkami w baśniowym ogrodzie, tym razem nie w jej rodzimym sycylijskim, ale tym w Villi Carlotta nad lago di Como.
W lustrze spokojnego jeziora Como, otoczonego pagórkami leśnymi, lśniącego rozgrzanymi promieniami słońca, odbijają się zachwycające nas kwiaty. Arystokratyczne róże, wesołe epatujące różnymi barwami azalie,  rododendrony przypominające moje oraz łopiany, które pamiętam z podkowiańskiego ogrodu u Babci. Tutaj rosną przy chatce z bajki Jasia i Małgosi. Wszystkie te kwiaty i rośliny ogrodu botanicznego tętnią symfonią woni oraz odgłosami radosnych ptaków i brzęczeniem zapylających ich pszczół.
Przechadzając się po tym rajskim ogrodzie odpoczywałam, kochałam jeszcze bardziej, odczuwałam wszystko każdym zmysłem spragnionym piękna i miłości. I wyobrażałam sobie kobietę, która jest szczęśliwa, spełniona, ma już wszystko w życiu czego potrzebuje. A najważniejsze, że nareszcie odczuwa wdzięczność, że posiada tak wiele. Wdzięczność za jej serce oraz odwagę w tworzeniu pięknego inspirującego także innych życia, takiego, jakie pragnie jej serce.
Marianna podobnie, jak zapach Profumio Tamara stworzony na jej cześć, zachęca cię do mocy przenikania tajemnic i odwagi do pokonania trudności. Z uśmiechem i lekkością możesz przecież zmieniać świat. Możesz pisać powieść swojego życia.
W willi Carolotta znalazłam symbol życia większości nas, kobiet, które upływa pod znakiem gry zmysłów: dotyku, wzroku, zapachu. AMORE I PSYCHE, Psyche pobudzona przez pocałunek Kupidyna, to kopia słynnej rzeźby Antonia Canovy (powstała: 1787-1793) a wykonana przez Adama Tadoliniego w latach 1818-1820. Obrazuje MIŁOŚĆ, czułość, w której zmysłowość odgrywa znaczącą rolę. Dzięki połączeniu strefy duchowej z cielesną – jesteśmy w stanie odczuwać więcej, piękniej oraz mądrzej.
Kropelkę Profumio Tamara Marianna (eliksiru odwagi) nanieś na bransoletkę AMATI – Kochaj Siebie; na bransoletkę z koralików (szlachetnych połączonych z kamyczkiem z piasku znad Bałtyku) lub z weneckiej koronki (tradycja z XVI wieku). Drewniany blotter – ECOBALLERINA Z PRZESŁANIEM, spełnia rolę ekodyfuzoru, na który nanosisz zapach towarzyszący i wspierający cię w pracy lub podróży.
Botaniczno-artystyczną kompozycję Marianna możesz nosić też z ulubionym zapachem perfum. Niech wybrzmiewa swoją esencjonalnością, terapeutyczną mocą. Niech współgra z zapachem, który nosisz. Przekonaj się, na czym polega sekret tych artystyczno-botanicznych perfum, które są jedynymi tego typu na rynku.
A teraz czas na  muzyczną ilustrację Marianny, po inscenizacji miejsca czyli (Villi Carlotta i ogrodu botanicznego):
LIBERTÁ czyli WOLNOŚĆ!
Jeśli pragniesz odkryć swoją PASJĘ, KREATYWNOŚĆ, kobiecość, sensualność, i chcesz POCZUĆ BOTANICZNO-ARTYSTYCZNE ZAPACHY z przesłaniem, opowiadające o nas – kobietach, o naszej życiowej MOCY, mądrości, które będą Cię wspierać, zapraszam na warsztat – SZTUKA ODCZUWANIA.