PROFUMIO TAMARA – ZAPACH MARA (LAGO DI GARDA, GROTTE CATULLO, SIRMIONE)

Profumio Tamara botaniczno-artystyczna kompozycja MARA – ZAPACH MELANCHOLII, OCZEKIWANIA.

Kompozycja zapachowa MARA nawiązuje do uczuć głównej bohaterki powieści Carla Cassoli (1946-1948) – „La Ragazza di Bube” (z 1960 roku. Ekranizacja powieści w reżyserii Luigiego Comancini z 1963 roku z Claudią Cardinale)),  której życie upływa pod znakiem wiernego czekania na ukochanego Stefano. 

Kompozycja jest na bazie zielonej mandarynki z nutą wytrawnej goryczki, połączonej z wysublimowaną wonią białych kwiatów, muśniętych szczyptą ambry.

Olejek z zielonej mandarynki pachnie trochę cytrusowo, a trochę kwiatowo, stąd jej obecność w perfumach. Działa uspokajająco, łagodzi zły nastrój, przywracając apetyt do działania. Obniża ciśnienie i pozytywnie działa na pracę serca. Symbolizuje oczyszczenie myśli, sprzyja znalezieniu pozytywnych rozwiązań.

Kompozycja MARA kojarzona z melancholią, oczekiwaniem głównej bohaterki, ma jednak funkcję otulającą cię i przypominającą o tym, że dzieli cię jedynie krok od spełnienia marzeń. Jesteś kreatorką swojego życia i to TY wybierasz jego scenariusz i koloryt. MARA poprawia nastrój, dodaje optymizmu, odświeża umysł. Działa na wydzielanie serotoniny i dopaminy dodając ci witalności i wiary, że wszystko, co najlepsze przed Tobą!

Całe życie na COŚ czekałam. Między innymi żeby powrócić nad ukochane Lago di Garda, gdzie w latach 90. tych przebywałam w ramach stypendium na kursach języka i kultury włoskiej, które odbywały się w pięknej krainie jeziora, natury i zabytków, w słynnej willi Feltrinelli w Gargnano, gdzie bywał też Mussolini.

Po prawie 30 latach powróciłam ponownie do bajkowego Sirmione, które tętni liryką i sztuką. Tutaj miała willę, Maria Callas, tu odpoczywał Giosuè Carducci, o którym piszę w doktoracie w kontekście jego poezji i zapachu, James Joyce oraz tu mieszkał słynny rzymski poeta Katallus. Wracam do Grotte di Catullo (Groty Katullusa) w miejsce słynne z licznych świadectw okresu rzymskiego. Jestem tu ponownie z osobą z tamtych właśnie 90. tych lat,  z Franceskiem. Pozostałości rzymskiej willi wybudowanej między końcem I wieku p.n.e. a I wiekiem naszej ery, badane od XV wieku do dziś, z widokiem na jezioro Garda, podobnie jak Pompeje, które zwiedzałam, mają tę magiczną atmosferę. Podobnie do zapachu – przenoszą nas do przeszłości. Wyobraźnia maluje tu obrazy, miejsca, przedmioty, ludzi, którzy tu mieszkali. Jak im się tu żyło? Z pewnością nie narzekali na brak słońca, a ich dusze wypełniał i radował błękit nieba i granatowo-zielony kolor spokojnego jeziora Garda. Czy czekali na coś lepszego? Ważnego? Zdradzę Wam, warto marzyć, bowiem marzenia się spełniają, jeśli je spełniamy!

Kompozycja MARA dostępna jest z bransoletką AMATI – Kochaj Siebie, na którą nanosisz kropelkę zapachu, który będzie ci przypominał o Self-Love oraz z pierścionkiem ANELLO CORALLINO, z koralikiem znad Bałtyku, który uwalnia zapach, nuta, po nucie przez cały dzień.

Buteleczkę zdobi zawieszka, którą możesz wykorzystać do bransoletki AMATI oraz tkanina ze słynnym motywem kratki Burberry stworzonej przez Thomas’a Burberry do nieprzemakalnych okryć wierzchnich z gabardyny, które później zyskały logo i charakterystyczny krój oraz legendarną kraciastą podszewkę. Kultowa kratka Burberry, czyli tzw. House Check, na początku zdobiła wnętrza płaszczy typu trencz, będąc dodatkiem do beżowych płaszczy, które nosili też żołnierze, a nawet królowa. Kratka mogłaby tylko pozostać podszewką gdyby nie pamiętne Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 1964 roku, kiedy angielskie sportsmenki zaprezentowały się w trenczu z kratką. Spodobała się ona kierownikowi francuskiego butiku, który wyeksponował w swoich kolekcjach ten wzór i dzięki temu charakterystyczny motyw stał się kultowym w modzie stając się od tej pory światowym synonimem elegancji i tradycji tamtych czasów.

W ofercie jest też bransoletka PREMIUM wykonana ręcznie z weneckiej koronki (tradycja z XVI wieku), na którą nakładasz zapach oraz nowość – niezwykle oryginalna bransoletka z koralikami wykonanymi z morskiego piasku, które też nasączasz zapachem, który ci towarzyszy wiele godzin.

Po inscenizacji, opisie miejsca, które łączę z zapachem MARA, czyli (Grotte Catlullo w Sirmione), czas na muzyczną ilustrację. Czyż atmosfera teledysku, muzyki, tekstu, w którym mowa o zapachu śródziemnomorskiej natury, ziół, nie przypomina tej znad lago di Garda?

https://www.youtube.com/watch?v=mAfbxSB7XSQ

Jeśli pragniesz odkryć swoją PASJĘ, KREATYWNOŚĆ kobiecość, sensualność, i chcesz poznać, POCZUĆ BOTANICZNO-ARTYSTYCZNE ZAPACHY z przesłaniem, opowiadające i wspierające życiową mądrość, które będą Cię wspierać, zapraszam na warsztat – SZTUKA ODCZUWANIA I STYLU ŻYCIA.

https://kosmetykaikosmetologia.pl/primavera-workshop-profumio-tamara/

 

Cytaty z powieści „Ragazza di Bube”

„È cattiva la gente che non ha provato il dolore” disse Mara. „Perchè quando si prova il dolore, non si può piu’ voler male a nessuno”.

„Non voglio pensare al domani, Stefano. Non voglio far progetti. Mi basta di stare fra le tue braccia e non pensare a niente”.