PROFUMIO TAMARA – ZAPACH MARA (LAGO DI GARDA, GROTTE CATULLO, SIRMIONE)

Profumio Tamara botaniczno-artystyczna kompozycja MARA – ZAPACH MELANCHOLII, OCZEKIWANIA. Kompozycja zapachowa MARA nawiązuje do uczuć głównej bohaterki powieści Carla Cassoli (1946-1948) – „La Ragazza di Bube” (z 1960 roku. Ekranizacja powieści w reżyserii Luigiego Comancini z 1963 roku z Claudią Cardinale)),  której życie upływa pod znakiem wiernego czekania na ukochanego Stefano. 

Kompozycja jest na bazie zielonej mandarynki z nutą wytrawnej goryczki, połączonej z wysublimowaną wonią białych kwiatów, muśniętych szczyptą ambry.

Olejek z zielonej mandarynki pachnie trochę cytrusowo, a trochę kwiatowo, stąd jej obecność w perfumach. Działa uspokajająco, łagodzi zły nastrój, przywracając apetyt do działania. Obniża ciśnienie i pozytywnie działa na pracę serca. Symbolizuje oczyszczenie myśli, sprzyja znalezieniu pozytywnych rozwiązań.

Kompozycja MARA kojarzona z melancholią, oczekiwaniem głównej bohaterki, ma jednak funkcję otulającą cię i przypominającą o tym, że dzieli cię jedynie krok od spełnienia marzeń. Jesteś kreatorką swojego życia i to TY wybierasz jego scenariusz i koloryt. MARA poprawia nastrój, dodaje optymizmu, odświeża umysł. Działa na wydzielanie serotoniny i dopaminy dodając ci witalności i wiary, że wszystko, co najlepsze przed Tobą!

Całe życie na COŚ czekałam. Między innymi żeby powrócić nad ukochane Lago di Garda, gdzie w latach 90. tych przebywałam w ramach stypendium na kursach języka i kultury włoskiej, które odbywały się w pięknej krainie jeziora, natury i zabytków, w słynnej willi Feltrinelli w Gargnano, gdzie bywał też Mussolini.

Po prawie 30 latach powróciłam ponownie do bajkowego Sirmione, które tętni liryką i sztuką. Tutaj miała willę, Maria Callas, tu odpoczywał Giosuè Carducci, o którym piszę w doktoracie w kontekście jego poezji i zapachu, James Joyce oraz tu mieszkał słynny rzymski poeta Katallus. Wracam do Grotte di Catullo (Groty Katullusa) w miejsce słynne z licznych świadectw okresu rzymskiego. Jestem tu ponownie z osobą z tamtych właśnie 90. tych lat,  z Franceskiem. Pozostałości rzymskiej willi wybudowanej między końcem I wieku p.n.e. a I wiekiem naszej ery, badane od XV wieku do dziś, z widokiem na jezioro Garda, podobnie jak Pompeje, które zwiedzałam, mają tę magiczną atmosferę. Podobnie do zapachu – przenoszą nas do przeszłości. Wyobraźnia maluje tu obrazy, miejsca, przedmioty, ludzi, którzy tu mieszkali. Jak im się tu żyło? Z pewnością nie narzekali na brak słońca, a ich dusze wypełniał i radował błękit nieba i granatowo-zielony kolor spokojnego jeziora Garda. Czy czekali na coś lepszego? Ważnego? Zdradzę Wam, warto marzyć, bowiem marzenia się spełniają, jeśli je spełniamy!

Kompozycja MARA dostępna jest z bransoletką AMATI – Kochaj Siebie, na którą nanosisz kropelkę zapachu, który będzie ci przypominał o Self-Love.

Buteleczkę zdobi zawieszka, którą możesz wykorzystać do bransoletki AMATI oraz tkanina ze słynnym motywem kratki Burberry stworzonej przez Thomas’a Burberry do nieprzemakalnych okryć wierzchnich z gabardyny, które później zyskały logo i charakterystyczny krój oraz legendarną kraciastą podszewkę. Kultowa kratka Burberry, czyli tzw. House Check, na początku zdobiła wnętrza płaszczy typu trencz, będąc dodatkiem do beżowych płaszczy, które nosili też żołnierze, a nawet królowa. Kratka mogłaby tylko pozostać podszewką gdyby nie pamiętne Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 1964 roku, kiedy angielskie sportsmenki zaprezentowały się w trenczu z kratką. Spodobała się ona kierownikowi francuskiego butiku, który wyeksponował w swoich kolekcjach ten wzór i dzięki temu charakterystyczny motyw stał się kultowym w modzie stając się od tej pory światowym synonimem elegancji i tradycji tamtych czasów.

W ofercie jest też bransoletka PREMIUM wykonana ręcznie z weneckiej koronki (tradycja z XVI wieku), na którą nakładasz zapach oraz nowość – niezwykle oryginalna bransoletka z korali wykonanych z morskiego piasku, które też nasączasz zapachem, który ci towarzyszy wiele godzin.

Po inscenizacji, opisie miejsca, które łączę z zapachem MARA, czyli (Grotte Catlullo w Sirmione), czas na muzyczną ilustrację. Czyż atmosfera teledysku, muzyki, tekstu, w którym mowa o zapachu śródziemnomorskiej natury, ziół, nie przypomina tej znad lago di Garda?

https://www.youtube.com/watch?v=mAfbxSB7XSQ

Jeśli pragniesz odkryć swoją PASJĘ, KREATYWNOŚĆ kobiecość, sensualność, i chcesz poznać, POCZUĆ BOTANICZNO-ARTYSTYCZNE ZAPACHY z przesłaniem, opowiadające i wspierające życiową mądrość, które będą Cię wspierać, zapraszam na warsztat – SZTUKA ODCZUWANIA I STYLU ŻYCIA.

https://kosmetykaikosmetologia.pl/primavera-workshop-profumio-tamara/

 

Cytaty z powieści „Ragazza di Bube”

„È cattiva la gente che non ha provato il dolore” disse Mara. „Perchè quando si prova il dolore, non si può piu’ voler male a nessuno”.

„Non voglio pensare al domani, Stefano. Non voglio far progetti. Mi basta di stare fra le tue braccia e non pensare a niente”.