WARSZTATY PERFUMOTERAPII I TERAPII OLEJKAMI ETERYCZNYMI

Wyobraź sobie zapach. Taki, który lubisz.
Taki, z którym masz przyjemne skojarzenia?
A teraz czas na dodatkowy jego walor.
Wyjaśnienie jego właściwości terapeutycznych, które wspierają funkcje poznawcze mózgu, chroniąc go przed chorobami neurodegeneracyjnymi.
Mowa o kompozycjach botanicznych i olejkach eterycznych, które nazwałam Psychokosmetologicznymi, ponieważ działają na nasz mózg, pobudzają hormony, wpływają na samopoczucie, emocje, zachowanie, a także na kondycję skóry.
Podczas warsztatu dowiesz się, jak możesz wspierać organizm, mózg, dobre samopoczucie, oddziaływać na emocje, a także jak zadbać o pielęgnację, zdrowie i otoczenie.
PERFUMOTERAPIA to nowa dziedzina nauki rozwijająca się w oparciu o liczne badania nad zmysłem powonienia, m in. w Filadelfii  – w Monelle Chemical Senses Centre oraz w Instytucie Neronauki na Uniwersytecie w Turynie. Zapach stymuluje mózg do neurogeneracji i przywraca dobre samopoczucie. Wpływa na neuroplastyczność mózgu i wiele korzystnych procesów neurologicznych, na wydzielanie hormonów i neuroprzekaźników. To terapia polegająca na przywróceniu przyjemności, satysfakcji, które motywuje człowieka do działania i wspiera pamięć oraz zdrowe nawyki
DLACZEGO OLEJKI ETERYCZNE? PRZEZNACZENIE
Olejki eteryczne to nie tylko wszechstronne narzędzie w technikach relaksacyjnych, np. mindfulness, nakłaniają do zatrzymania się, do głębokiego, świadomego oddychania.
Olejki eteryczne wspierają dobrostan. Dowiesz się, jak wyposażyć domową lub podróżną apteczkę na różne dolegliwości zdrowotne.
Olejki eteryczne mogą zastąpić wiele substancji używanych w domu.
Olejki eteryczne do komponowania  indywidualnego zapachu.
SUBSTANCJE CHEMICZNE, MOLEKUŁY
Zapoznasz się charakterystycznymi substancjami chemicznymi wykorzystywanymi w perfumiarstwie
CO OTRZYMASZ?
Podczas warsztatu otrzymasz zestaw olejków eterycznych i materiały informacyjne, które pomogą Ci w lepszym zrozumieniu i zapoznaniu się z terapią zapachem.
Połączenie wiedzy, teorii z praktyką będzie dla Ciebie ciekawym doświadczeniem, które pozwoli na wykorzystanie zapachi o olejków eterycznych dla zdrowia oraz pielęgnacji.

O MNIE

Jestem związana z branżą urody oraz zdrowia od 25 lat i w autorskich warsztatach dzielę się doświadczeniami zdobytymi podczas pracy wydawniczej (magazyny kobiece oraz czasopismo KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA, obecne na rynku od 1993 r.; obecnie PSYCHOKOSMETOLOGIA APERITIVO – wywiady on line na temat DOBROSTANU, ZDROWIA, SAMOROZWOJU).

Wieloletnie doświadczenie, badania prowadzone w ramach pracy doktorskiej nad zmysłem powonienia na Uniwersytecie w Warszawie oraz wiedza i praktyka zdobyta w Instytucie Perfumiarstwa we Włoszech, zaintersowanie neurobiologią i tematyką zdrowotną, liczne kursy, sprawiły, że profesjonalnie zajmuję się edukacją i przygotowałam program SMELL EDUCATION. COGNITIVE WELLNESS, aby wpierać funkcje poznawcze mózgu i psychoaktywność. W programie połączyłam prace z zapachem ze sztukoterapią oraz pracą z ciałem, bowiem aktywność fizyczna i odczuwanie ciała jest jednym z najważniejszych aspektów powiązanych z dobrostanem.

Celem warsztatów jest zaprezentowanie, w jaki sposób zmysł powonienia wspiera pracę mózgu, oddziałując na emocje i przyczynia się do poprawy dobrostanu i do samorozwoju.

Ponieważ zapach jest narzędziem zakotwiczającym myśl, wspierającym nawyki, przekonania, stworzyłam perfumowane bransoletki z przesłaniem AMATI! KOCHAJ SIEBIE!

opis idei znajdziesz tu:

PACHNĄCE BRANSOLETKI AMATI

 

OPIS WARSZTATU

Warsztaty składają się z: wykładów, ćwiczeń w połączeniu z tworzeniem kompozycji zapachowych pozytywnie działających na zdrowie i stan emocjonalny.

Warsztaty oraz prelekcje skierowane są dla pracowników firm na spotkania integrujące, dla szkół, dla dzieci, spotkania okolicznościowe, wieczory panieńskie, konferencje, dla osób poszukujących dobrostanu i metod wpierających funkcje poznawcze mózgu.

Zajęcia prowadzę w języku polskim, angielskim oraz włoskim.

– Funkcje zmysłu powonienia

– Czym są olejki eteryczne? (pochodzenie, pozyskiwanie, produkcja)

– Jakie wybierać olejki?

– Aromachologia. Olejki wspierające stany emocjonalne, koncentrację, relaksację

– Olejki w pielęgnacji i na różne dolegliwości zdrowotne

– Olejki dla dzieci

– Olejki w domowych czynnościach

– Rodzaje i sposoby przeprowadzania zabiegów aromaterapeutycznych

– Komponowanie zapachów na różne stany emocjonalne (opisy)

–  Historia perfumiarstwa, przykłady przełomowych dla perfumiarstwa kompozycji zapachowych

–  Synestezje: nawiązanie do zapachu na przykładach literatury, muzyki oraz malarstwa.

Najpiękniejszą oraz najcenniejszą zaletą perfumoterapii i aromachologii jest przywrócenie równowagi emocjonalnej, zdrowia oraz spokoju psychicznego.

Nasycenie naszego apetytu pięknem natury, a w tym jej wonią, może stać się dla nas wytchnieniem i sptzyja motywacji oraz kreatywności.

Autorski program edukacyjny połączyłam z największą potrzebą naszych czasów jakim jest potrzeba zadbania o zdrowy styl życia, ze świadomą pielęgnacją oraz dbaniem o dobrostan i funkcje poznawcze mózgu.

dr Tamara Gotowicka