BEAUTY, WELLNESS, PSYCHOCOSMETOLOGY AND SMELL COACH TAMARA GOTOWICKA

BEAUTY IS MY DUTY! Moje zainteresowania światem piękna, estetyki, pasje, o których zdałam sobie sprawę rozpoczynając pracę w miesięczniku „Twój Styl”, nadal istnieją i nieustannie rozwijam je.

17952499_1690818450935573_2644751745661716634_n

W kręgu moich zainteresowań znalazła się PSYCHOKOSMETOLOGIA, którą propaguję zapraszając Państwa na cykliczne wywiady w ramach programu edukacyjnego PSYCHOCOSMETOLOGY APERITIVO, Przeprowadzam je z ekspertami w dziedzinie szeroko pojętego piękna, zdrowia oraz rozwoju osobistego.

W ramach PSYCHOKOSMETOLOGII propaguję ZDROWY STYL ŻYCIA, ROZWÓJ OSOBISTY, gdzie natura i sztuka, sprzyjają URODZIE ORAZ DOBREMU SAMOPOCZUCIU! To od niego i postrzegania SZCZĘŚCIA zależy jakość naszego życia.


Jestem humanistką, estetką, italianistką, a Włochy to moja druga ojczyzna, ta duchowa! Stamtąd właśnie czerpię inspiracje. Nie tylko skupiam uwagę na upiększaniu i trendach służących poprawianiu urody, ale interesuje mnie przede wszystkim styl życia na wysokim poziomie intelektualnym!  Stawiam na poczucie PIĘKNA, połączonego z przeżyciami estetycznymi, literaturą, sztuką, muzyką, aranżacją wnętrz, modą, dbaniem o zdrowie i rozwojem osobistym, który jest niezbędny do zaplanowania życia, tu i teraz!

Od wielu lat na łamach prasy kobiecej i czasopisma KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA, obecnie (PSYCHO)KOSMETOLOGIA, propaguję to wszystko, co służy poprawieniu mankamentów urody, zdrowia, nastroju, dążeniu do poczucia szczęścia oraz spełnienia.

16807565_1343885582348802_6885223372970070240_n

Propaguję dbanie o urodę, zdrowy styl życia, fitness (jestem Beauty FITNESSERKĄ! ale w wydaniu artystycznym, bowiem namawiam do tańca, zwłaszcza połączenia elementów baletu z jogą, zapewniających piękne, eleganckie ruchy, eksponujące kobiecość). Relacjonuję, co dzieje się na treningach. Uwielbiam od dziecka grę w tenisa i jazdę na nartach.

Karierę dziennikarską rozpoczęłam od pracy w prasie kobiecej, w wielu redakcjach, na różnych stanowiskach, a w 2005 roku zostałam wydawcą czasopisma „KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA”, które obecnie przekształciłam w PSYCHOKOSMETOLOGIĘ. Po ponad już 25 latach pracy dziennikarskiej i edukacyjnej w branży związanej z pięknem i zdrowiem (m. in w redakcjach czasopism kobiecych, takich jak: Twój Styl, Pani, Viva, Olivia, Samo zdrowie, Kosmetyka i Kosmetologia) przeprowadziłam wiele ciekawych wywiadów ze znanymi Osobami,  ekspertami, w kraju i zagranicą, które ukazały się na łamach wymienionych tytułów prasowych.

Od 2020 roku mam przyjemność zapraszać Państwa do obejrzenia wywiadów w programie PSYCHOCOSMETOLOGY APERITIVO, gdzie możemy się spotkać, usłyszeć i wymienić opieniami na czacie. Nie zabraknie w programie też prezentacji kosmetyków, relacji z eventów. Będę dzielić się wiedzą z zakresu samorozwoju oraz terapii zapachem.

Będąc filologiem i pomysłodawczynią pierwszych kursów języka angielskiego i włoskiego branży kosmetycznej,  zwieńczeniem tego projektu jest wydany w 2005 roku pierwszy podręcznik do nauki języka angielskiego dla branży kosmetycznejEnglish for Beauty Therapists”, wyd. PZWL. W 2020 roku pojawiła się już kolejna, trzecia jego edycja, w której CD zastąpiono mp3.


W 2007 roku zainspirowana włoskimi klimatami tworzenia kosmetyków naturalnych, stworzyłam pierwszy w Polsce autorki program – WARSZTATY TWORZENIA KOSMETYKÓW NATURALNYCH O PIĘKNYCH ZAPACHACH, które prowadziłam dla pracowników firm, przekazując wiedzę z zakresu well-being, w połączeniu ze sztuką, literaturą i muzyką.

Tak właśnie narodził się kolejny pomysł warsztatów, związanych z innowacyjnym projektem – SMELL OF HAPPINESS. SZCZĘŚCIE, a zwłaszcza HAPPINESS AT WORK to trend wywodzący się z psychologii pozytywnej. Bowiem kultura pracy w połączeniu z poczuciem szczęścia, a co za tym idzie, spełnienie i realizacja celów, staje się jednym z najważniejszych obecnie nurtów w relacjach biznesowych. A ja stawiam na relacje w połączeniu ze zdrowym stylem życia.

Kolejną pasją mojego życia jest ZMYSŁ POWONIENIA, którym zajmuję się w ramach badań naukowych na Uniwersytecie Warszawskim i Mediolańskim, gdzie analizuję rolę zapachu w życiu człowieka, także psychologicznym i zdrowotnym. Dzięki tym zainteresowaniom narodził się projekt SMELL EDUCATION przeznaczony również dla dzieci i młodzieży Jestem autorką wielu publikacji naukowych oraz występuję jako prelegentka na konferencjach naukowych w kraju i zagranicą. W kręgu moich zainteresowań naukowych znajduje się także Medcical Humanities, somatopoetyka i literatura apodemiczna.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa we Florencji, maj 2019, opowiadam o pamięci zapachowej i emocjach wywołanych wspomnieniami olfaktorycznymi

Współpracuję z włoskimi ekspertami perfumiarstwa, ze słynnymi tamtejszymi manufakturami, muzeami, biorę udział w festiwalach, eventach. Przygotowuję publikacje, wykłady oraz warsztaty w ramach programu SMELL EDUCATION oraz SMELL OF HAPPINESS.

logo KIK najnowsze

Moją pasją jest przekazywanie wiedzy, stąd warsztaty, które prowadzę także z dziećmi i młodzieżą, w języku angielskim i włoskim, podczas których dzielę się szeroko pojętym pięknem, bazując na technikach z psychologii pozytywnej, samorozwoju w połączeniu z założeniami terapii zapachowej: SMELL OF HAPPINESS.
16997937_1360165300720830_9049969119340258005_n
Moje najnowsze projekty edukacyjne w ramach PSYCHOKOSMETOLOGII : SMELL EDUCATION oraz SMELL OF HAPPINESS powstają we współpracy z włoskimi ekspertami z dziedziny perfumiarstwa oraz psychologii pozytywnej. Ich celem jest rozwój wrażliwości, pozytywnego podejścia do życia, odnalezienie powodu do bycia szczęśliwymi, wzmocnienie pozytywnych cech charakteru.  A to wszystko w oparciu o relacje i rozwój pasji!

Moje motto to BEAUTY IS MY DUTY!

SMELL OF HAPPINESS rules!

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY

PSYCHOKOSMETOLOGIA: WELL-BEING, SMELL EDUCATION, HAPPINESS!

Rozwój osobisty w oparciu o poczucie szczęścia

i talent w tworzeniu biznesowych relacji 

Arrivederci! Życzę miłych doznań i wielu inspiracji!

Tamara Gotowicka, BEAUTY, WELLNESS, PSYCHOCOSMETOLOGY AND SMELL COACH, dziennikarka, wykładowca

Zapraszam do śledzenia stron www, instagram, twitter, facebook:
kosmetykaikosmetologia.pl
italiawposzukiwaniupiękna
perfumeme
cosmonews.pl
beautyenglish