BEAUTY, WELLNESS, PSYCHOCOSMETOLOGY AND SMELL COACH TAMARA GOTOWICKA

Moje zainteresowania światem piękna, estetyki, pasje, o których zdałam sobie sprawę rozpoczynając pracę w miesięczniku „Twój Styl”, nadal istnieją i nieustannie rozwijam je.

 

17952499_1690818450935573_2644751745661716634_n

 

W kręgu moich zainteresowań znalazła się PSYCHOKOSMETOLOGIA, którą propaguję zapraszając Państwa na cykliczne wywiady w ramach programu edukacyjnego PSYCHOCOSMETOLOGY APERITIVO. Przeprowadzam je z ekspertami w dziedzinie szeroko pojętego piękna, zdrowia oraz rozwoju osobistego.

W ramach PSYCHOKOSMETOLOGII propaguję ZDROWY STYL ŻYCIA, ROZWÓJ OSOBISTY, gdzie natura i sztuka, sprzyjają URODZIE ORAZ DOBREMU SAMOPOCZUCIU! To od niego i postrzegania SZCZĘŚCIA zależy jakość naszego życia.

 

 

Jestem humanistką, italianistką, a Włochy to moja druga ojczyzna, ta duchowa! Stamtąd właśnie czerpię inspiracje. Nie tylko skupiam uwagę na upiększaniu i trendach służących poprawianiu urody, ale interesuje mnie przede wszystkim styl życia na wysokim poziomie intelektualnym!  Stawiam na poczucie PIĘKNA, połączonego z przeżyciami estetycznymi, literaturą, sztuką, muzyką, aranżacją wnętrz, modą, dbaniem o zdrowie i rozwojem osobistym, który jest niezbędny do zaplanowania życia, tu i teraz!

 

Od wielu lat na łamach prasy kobiecej i czasopisma KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA, obecnie (PSYCHO)KOSMETOLOGIA, propaguję to wszystko, co służy zdrowemu stylowi życia zdrowia, urodzie, dbaniu o nastrój, dążenie do poczucia szczęścia oraz spełnienia.

Propaguję dbanie o zdrowy styl życia, stąd moje propozycje związane z dbaniem o ciało, o jego ruch. Uwielbiam od dziecka grę w tenisa i jazdę na nartach, taniec, zwłaszcza balet. Jestem  Beauty FITNESSERKĄ, czyli proponuję fitness w wydaniu artystycznym z  elementami tańca, baletu, zapewniającymi piękne, eleganckie ruchy, eksponujące naszą kobiecość.  W ramach warsztatów poświęconych samorozwojowi,  proponuję elementy jogi kundalini z aromaterapią.

Karierę dziennikarską rozpoczęłam od pracy w prasie kobiecej, w wielu redakcjach, na różnych stanowiskach, a w 2005 roku zostałam wydawcą czasopisma „KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA”, które obecnie przekształciłam w PSYCHOKOSMETOLOGIĘ. Po ponad już 25 latach pracy dziennikarskiej i edukacyjnej w branży związanej z pięknem i zdrowiem (m. in w redakcjach czasopism kobiecych, takich jak: Twój Styl, Pani, Viva, Olivia, Samo zdrowie, Kosmetyka i Kosmetologia) przeprowadziłam wiele ciekawych wywiadów ze znanymi Osobami,  ekspertami, w kraju i zagranicą, które ukazały się na łamach wymienionych tytułów prasowych.

 

 

Od 2020 roku mam przyjemność zapraszać Państwa do obejrzenia wywiadów w programie PSYCHOCOSMETOLOGY APERITIVO, gdzie możemy się spotkać, usłyszeć i wymienić opiniami na czacie. Nie zabraknie w programie też prezentacji kosmetyków, relacji z eventów. Będę dzielić się wiedzą z zakresu samorozwoju oraz terapii zapachem.

Będąc filologiem i pomysłodawczynią pierwszych kursów języka angielskiego i włoskiego branży kosmetycznej,  zwieńczeniem tego projektu jest wydany w 2005 roku pierwszy podręcznik do nauki języka angielskiego dla branży kosmetycznejEnglish for Beauty Therapists”, wyd. PZWL. W 2020 roku pojawiła się już kolejna, trzecia jego edycja, w której CD zastąpiono mp3.

 

 

W 2007 roku zainspirowana włoskimi klimatami tworzenia kosmetyków naturalnych, stworzyłam pierwszy w Polsce autorki program – WARSZTATY TWORZENIA KOSMETYKÓW NATURALNYCH O PIĘKNYCH ZAPACHACH, które prowadziłam dla pracowników firm, przekazując wiedzę z zakresu well-being, w połączeniu ze sztuką, literaturą i muzyką.

 

 

Tak właśnie narodził się kolejny pomysł warsztatów, związanych z innowacyjnym projektem – SMELL OF HAPPINESS, warsztaty na bazie założeń psychologii pozytywnej.

Pasją związaną z moim zainteresowaniami samorozwojem jest ZMYSŁ POWONIENIA, którym zajmuję się w ramach badań naukowych na Uniwersytecie Warszawskim i Mediolańskim, gdzie analizuję rolę zapachu w życiu człowieka, także psychologicznym i zdrowotnym.

Dzięki tym zainteresowaniom narodził się projekt SMELL EDUCATION przeznaczony również dla dzieci i młodzieży Jestem autorką wielu publikacji naukowych oraz występuję jako prelegentka na konferencjach naukowych w kraju i zagranicą. W kręgu moich zainteresowań naukowych znajduje się także Medicine in Humanities, somatopoetyka, literatura włoska i  apodemiczna.

 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa we Florencji, maj 2019, opowiadam o pamięci zapachowej i emocjach wywołanych wspomnieniami olfaktorycznymi

Współpracuję z włoskimi ekspertami perfumiarstwa, ze słynnymi tamtejszymi manufakturami, muzeami, biorę udział w festiwalach, eventach. Przygotowuję publikacje, wykłady oraz warsztaty w ramach programu SMELL EDUCATION oraz SMELL OF HAPPINESS.

 

Moją pasją jest przekazywanie wiedzy, stąd warsztaty, które prowadzę także z dziećmi i młodzieżą, w języku angielskim i włoskim, podczas których dzielę się szeroko pojętym pięknem, bazując na technikach z psychologii pozytywnej, samorozwoju w połączeniu z założeniami terapii zapachowej: SMELL OF HAPPINESS.

16997937_1360165300720830_9049969119340258005_n

Moje najnowsze projekty edukacyjne w ramach PSYCHOKOSMETOLOGII: SMELL EDUCATION oraz SMELL OF HAPPINESS powstają we współpracy z włoskimi ekspertami z dziedziny perfumiarstwa oraz psychologii pozytywnej. Ich celem jest pokochanie siebie, rozwój pozytywnego podejścia do życia, odnalezienie powodu do bycia szczęśliwymi, wzmocnienie pozytywnych cech charakteru.  A to wszystko w oparciu o relacje i rozwój pasji! Pachnąca bransoletka z przesłaniem AMATI – KOCHAJ SIEBIE, na którą naniesiesz kropelkę ulubionego zapachu będzie ci przypominać o MIŁOŚCI DO SIEBIE. Poniżej opis projektu.

 

 

Moje motto to BEAUTY IS MY DUTY!

SMELL OF HAPPINESS rules!

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY

 

 

PSYCHOKOSMETOLOGIA: WELL-BEING, SMELL EDUCATION, HAPPINESS!

Rozwój osobisty w poszukiwaniu poczucia szczęścia

i talentu w tworzeniu relacji 

 

Tamara Gotowicka,  PSYCHOCOSMETOLOGY AND SMELL EDUCATION