NAJCZULSZE SPOTKANIA I KOSMETYKI, KTÓRE JE UMILĄ
William Kentridge – La Dolce Vita II, 2016
W przekonaniu Ortegi y Gasset’a równość płci to mit,”wewnętrzność, którą odkrywamy w ciele kobiety i którą nazywamy kobietą przedstawia się nam od samego początku jako forma człowieczeństwa niższa od męskiej. Ortega podejmując kwestie różnic między męskością i kobiecością odnosi się nie tyle do fizycznego wymiaru, co do wnętrza. Cechą konstytuującą elementarną kobiecość jest w jego przekonaniu esencjonalna niejasność: „w kobiecym wnętrzu nie ma północy i południa: jest wieczny zmierzch i brzask. Jest sekretem sama dla siebie. Wobec sztywnych męskich konturów, kobieca wewnętrzność zdaje się posiadać jedynie płynne, delikatne linie. Niejasność jak chmura ma zaokrąglone kształty. Odpowiadają temu linie ciała kobiecego, pełne najdelikatniejszych krzywizn – Włosi nazywają to morbidezza…”
Jeśli spytamy, na co mężczyźni najczęściej zwracają uwagę podczas pierwszego spotkania, to będą to oczy. One mówią o nas najwięcej. Spojrzenie wyraża nasze emocje. Zdradza niestety więcej niż chcemy. Dlatego tak ważne dla kobiet jest aby nasze rzęsy zachwycały. Coraz więcej z nas decyduje się na sztuczne rzęsy, chociaż są z naturalnego już nawet tworzywa. Faktycznie wyglądają zachwycająco. Możemy też stosować specjalistyczne odżywki do rzęs, które w kilka tygodni poprawią ich kondycję i sprawią, że staną się zdecydowanie dłuższe niż były. Ale efekt nie jest stały. Zabiegi trzeba powtarzać. Testujemy też nowe maskary. Właśnie pojawiła się ciekawa propozycja MARK maskara firmy Avon.

Idealna jest do pogrubienia rzęs i posiada trzy stopnie dozowania kosmetyku. Pierwszy stopień delikatnie pogrubia.
Drugi-pogrubia mocniej i zagęszcza, tworząc efekt sztucznych rzęs.
Trzecie stopień daje najintensywniejszy efekt. Ale trzeba mieć długie, zdrowe rzęsy, bo w przeciwnym razie zbyt skleja i obciąża rzęsy. Jest jeden minus trójstopniowej technologii – kiedy używamy stopnia 2. lub 3. i chcemy potem przejść do 1., to i tak mamy na szczoteczce dużo tuszu, który pozostał na niej z poprzednich stopni. Zatem trzeba uważać i precyzyjnie nanosić tusz na rzęsy.
Kolejnym kosmetykiem, bez którego nie wyobrażam sobie życia jest samoopalacz. Stosuję go przez cały rok. Na nogi i dekolt. Testuję co tylko pojawia się na rynku. Moim dotychczasowym faworytem był kosmetyk w piance Dax Cosmetics. Niestety trudno go dostać i właśnie trafiłam na kolejną nowość tej marki – OLEJKOWY BALSAM BRĄZUJĄCY. Ma lekką konsystencję mleczka, co ważne! jest o przyjemnym zapachu. Równomiernie się rozprowadza i nie pozostawia smug na skórze. Jedyny mankament, że należy go stosować przynajmniej co drugi dzień, żeby było widać właściwy efekt. Ale jak wspomniałam, ma przyjemny zapach więc można go nanosić często, tym bardziej, że oprócz tego, że poprawia koloryt skóry, to ją nawilża i ujędrnia. Więc działa wszechstronnie.


A na koniec o ciekawym produkcie firmy Dermika, który przyciągnął moją uwagę. Jest to krem BEAUTY EXPRESS ULTRATERAPIA PUNKTOWA na zmarszczki mimiczne.

No właśnie, jestem doskonałym przykładem osoby mającej problem ze zmarszczkami mimicznymi w okolicy ust, tzw. bruzdy nosowej i lwiej zmarszczki (jak widać na dołączonym zdjęciu). Są one wynikiem mojej ekspresyjnej mimiki twarzy, która okazuje każdą emocję w sposób niemal teatralny. Tak, jestem TYPEM EMOCJONALNYM! Impulsem do tworzenia się tych zmarszczek jest powtarzający się mikroskurcz mięśni, który utrwala zmiany w strukturze skóry. Z czasem w tych miejscach  pojawiają się bruzdy.

W preparacie, który stosuję od 3 tygodni punktowo, czyli wyłącznie na te dwa obszary skóry, wykorzystano składniki, które trafiają do neuropeptydów, aby zablokować komunikację miedzy neuronami a komórkami mięśniowymi. Zobaczymy, jaki efekt przyniesie ten kosmetyk.

Póki co, jak w dzieciństwie wróżę z listków akacji: KOCHA, LUBI, SZANUJE… ecc i mam nadzieję, że pomimo tych drobnych niedoskonałości moje inne cechy, walory… będą doceniane przez mojego PRINCIPE AZZURRO. Dlatego nie zaprzątam sobie głowy zmarszczkami, cieszę się przyrodą, a zwłaszcza roślinami w moim ogródku, których dary wykorzystuję do tworzenia  eliksirów. Rozmaryn, mięta, lawenda… Czujecie ten zapach… Si… Zapach śródziemnomorskich krain, do których Was zabieram.


Eliksiry zaprezentuję podczas najbliższych WARSZTATÓW TWORZENIA KOSMETYKÓW NATURALNYCH O PIĘKNYCH ZAPACHACH dla NIEJ I dla NIEGO. Będą to produkty sensualne, działające niczym afrodyzjaki. A wszystko to z literaturą, malarstwem i muzyką w tle. Zbieram też materiały, robię sesje zdjęciowe, tworzę scenariusz programu telewizyjnego, który niebawem ukazywać się będzie cyklicznie. DOLCE VITA CON AMORE! Tego Wam wszystkim życzę. BO MIŁOŚĆ USKRZYDLA I JEST NAJWAŻNIEJSZĄ WARTOŚCIĄ W ŻYCIU!
Tamara Gotowicka