ENGLISH FOR BEAUTY THERAPISTS

ENGLISH FOR BEAUTY THERAPISTS (wyd. PZWL) Tamara Gotowicka Zofia Patoka. Jest to pierwszy podręcznik w Polsce do nauki języka angielskiego przygotowany z myślą o branży kosmetycznej, którego pomysłodawczynią jest Tamara Gotowicka, dziennikarka, filolog, prowadząca pierwsze w Polsce kursy języka angielskiego i włoskiego dla kosmetyczek, kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej. Podręcznik, który ukazał się w 2005 roku przeznaczony dla kosmetologów, kosmetyczek, lekarzy medycyny estetycznej manikiurzystek i pedikiurzystek.

Każdy z rozdziałów składa się z 2 tekstów przedstawiających określony temat, a także z ćwiczeń wzbogacających słownictwo, ćwiczeń gramatycznych oraz dialogów i słowniczka. Podręcznik zawiera bogate i ciekawe słownictwo z zakresu języka codziennego i komunikacji z klientem, a także nazewnictwa specjalistycznego. Pozwala to na ćwiczenie sprawności mówienia. W podręczniku zamieszczono klucz do ćwiczeń, tematyczny słowniczek angielsko-polski, wykaz preparatów stosowanych w zabiegach kosmetycznych i do wyrobu kosmetyków, spis chorób skóry, a także krótką historię stosowania kosmetyków – od starożytności do czasów współczesnych.

Każdy rozdział – przedstawiający określony temat, np.: strukturę i funkcje skóry, trądzik, make-up, cellulite – składa się z dwóch tekstów do czytania, ćwiczeń wzbogacających słownictwo, ćwiczeń gramatycznych oraz słowniczka. Integralną częścią nowej wersji podręcznika są profesjonalne nagrania dialogów na płycie CD, które ułatwiają rozumienie ze słuchu i pomagają w doskonaleniu umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Publikację przygotowano z myślą o studentach kierunku kosmetologia, uczniach szkół kosmetycznych, kosmetyczkach i kosmetologach, terapeutach pracujących w salonach kosmetycznych oraz innych osobach związanych z branżą kosmetyczną.

„Nauka języka obcego to niezwykle przyjemne zajęcie. Rozwija wyobraźnię, kontakty, pozytywnie wpływa na mózg, ćwicząc pamięć i chroniąc go przed starzeniem. Wzbogacamy dzięki temu wiedzę z zakresu poznawania świata, kultury, obyczajów, sztuki, relacji międzyludzkich. Warto zatem poświęcić na to zadanie pewną część dnia, systematycznie wzbogacać słownictwo. Z pewnością łącząc miłe z pożytecznym pozytywnie też wpłyniemy na poczucie własnej wartości. Jako filolog uczę się języków każdego dnia i to z pewnością wpływa na moją kreatywność i rozwijanie wielu pasji.”

Tamara Gotowicka