SPOTKANIE BRANŻY KOSMETYCZNEJ W AMBASADZIE FRANCJI

19 lutego 2013 roku  w Ambasadzie Francji odbyło się spotkanie z renomowanymi francuskimi wytwórcami produktów pielęgnacyjnych. Była to okazja do poznania bardzo ciekawej oferty kilkunastu marek, które w Polsce poszukują przedstawicieli.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na zdjęciu: Tamara Gotowicka – KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA z Katarzyną Pietrowską, organizatorką kosmetycznego spotkania w Ambasadzie Francji w Warszawie
Tamara Gotowicka, redaktor naczelna i wydawca czasopisma KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA zaprezentowała przedstawicielom firm francuskich historię polskiej kosmetyki, która sięga lat 20-tych ubiegłego wieku. Francuzi z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji. Dowiedzieli się o legendarnych przedstawicielach branży kosmetycznej polskiego pochodzenia, których nazwiska stały się słynne na całym świecie.
Mieli okazję także obejrzeć przygotowane na tę okazję zdjęcia pierwszych reklam polskich kosmetyków, które cieszyły się uznaniem nie tylko Polek, ale też konsumentek z Czech, Słowacji, Rumunii Bułgarii czy Rosji.
– Kremy i zapachy MIRACULUM czy szminki CELII były naszymi kosmetycznymi wizytówkami – podkreśliła Tamara Gotowicka.
Tamara Gotowicka przedstawiła również wyniki badań dotyczące polskiej branży kosmetycznej.
Mamy powody do dumy, bo Polska zajmuje 6 miejsce w Europie jako producent kosmetyków. Najwięcej polskich produktów dociera obecnie do Rosji – 15, 3 proc., do Anglii – 12,1 proc i do Niemiec – 11,9 proc. Naszym sukcesem jest też edukacja. Bo właśnie w Polsce jest najwięcej wydziałów kosmetologii oraz targów, kongresów kosmetycznych. A warto też zwrócić uwagę, że mamy pokaźną liczbę tytułów prasowych poświęconych tej branży.