MEDYCYNA PIĘKNOŚCI

medycyna piekności n
Wydawnictwo PZWL zaprosiło nas do objęcia patronatu medialnego w związku z wydaniem publikacji naszej znajomej, p. dr. Marii Noszczyk. Autorka ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie praktyczne, stale pracuje naukowo i poszukuje dla swoich pacjentów najlepszych i najbezpieczniejszych rozwiązań.
W „MEDYCYNIE PIĘKNOŚCI” w przystępnej formie opisuje najczęstsze problemy dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej, m.in. defekty skórne, zmiany urody związane z wiekiem, choroby włosów, zasady pielęgnowania ciała oraz metody zachowawczego i chirurgicznego poprawiania natury.
Jak słusznie podkreśla autorka”PIĘKNO JEST W KAŻDYM Z NAS”. Należy tylko je wydobyć, wyeksponować. Lekturę polecamy wszystkim osobom, które zamierzają poprawić wygląd i samopoczucie. Znajdziemy tu informacje o możliwościach pozbycia się defektów skórnych, tj. przebarwienia, rumieńce, teleangiektazje, blizny potrądzikowe. Uwagę poświęcono także metodom przeciwdziałającymi objawom starzenia się. Jak trafnie zauważa dr Noszczyk, dobry lekarz zajmujący się medycyną antyaging, powinien doradzić pacjentowi nie tylko lifting skóry, bo ten nie odmłodzi starego ciała i mentalności. Dużą rolę odgrywa przecież sylwetka, sposób w jaki poruszamy się, stan uzębienia, czy fryzura. W książce nie zabrakło również informacji o zabiegach, które mogą zaproponować kosmetyczki.
Myślą przewodnią „MEDYCYNY PIĘKNOŚCI” jest niewątpliwie ważne stwierdzenie, że medycyna estetyczna dotąd będzie służyła pacjentom, w bezpieczny i mądry sposób, dokąd pozostanie prawdziwą, wykonywaną według prawideł sztuki medycznej. Dlatego tak ważny jest profesjonalizm gabinetów, które zapraszają i kuszą coraz to nowymi ofertami zabiegów poprawiających wygląd.
Polecam tę lekturę.
Tamara Gotowicka