ZMIEŃ ZŁE MYŚLI I POCZUJ SIĘ PIĘKNĄ

 
uważność_n
Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd biorą się zmartwienia, zniechęcenie, zły nastrój? Zależą od naszych nawyków umysłowych. Czyli od naszego fantazjowania, podejścia, widzenia świata. Istnieje metoda nazywana UWAŻNOŚCIĄ (Mindfuness), którą poleca doktor psychologii Ronald D. Siegel w książce poświęconej treningowi pokonywania codziennych trudności. (UWAŻNOŚĆ TRENING POKONYWANIA CODZIENNYCH TRUDNOŚCI, wyd. Czarna Owca).
Dzięki opisanym przykładom, ćwiczeniom, autor przekonuje, jak ważne jest nasze skupienie na teraźniejszości. Na obserwacji tego, co nas otacza, co wykonujemy. Docenianiu wszystkiego co mamy teraz i tutaj.
Cierpienie emocjonalne towarzyszy każdemu z nas. Bycie człowiekiem nie jest przecież łatwe. Każdy chce być szczęśliwy. Jednak nie jest to zawsze możliwe. Dzięki praktykowaniu uważności nauczymy się czerpać radość z życia, nawet wówczas kiedy sprawy nie układają się po naszej myśli.
Pamiętajmy, że kiedy się wszystko rozpada w naszym życiu, nadchodzi czas rozwoju – pisze Siegel. Smutek, rozczarowanie, ból otwierają drzwi do większej elastyczności i pogłębionej świadomości. Najważniejsze żeby przestać się rozczulać, zamartwiać. Kiedy jesteśmy przygnębieni pojawia się okazja do refleksji, do zmiany kierunku. Wszystko co nas osacza, kłopoty mogą oczyścić nas i przygotować na nowe rozkosze. Okazuje się, że nie wydarzenia zewnętrzne doprowadzają nas do opłakanego stanu, ale nasze myśli na ich temat. A myślom nie powinniśmy ufać, bo są zmienne. Myśli nie odzwierciedlają rzeczywistości.
Przyznacie, że dla poprawienia humoru i samooceny wystarczy poświęcić uwagę pięknu, pielęgnacji. Nic tak nie umili czasu, jak np. wizyta u fryzjera, kosmetyczki, czy manicure, pedicure.
Moim ostatnim odkryciem jest lakier do paznokci Sally Hasen – HARD AS NAILS XTREME WEAR, który jest przede wszystkim trwały i wystarczy nanieść jedną warstwę. Kolor, który uwielbiam, niebiesko-szarawy, dobrze prezentuje się na moich dłoniach. Max Factor spodobał mi się także ze względu na kolor. RED PASSION to piękna, elektryzująca czerwień, która na stopach wygląda bajkowoooo!
Uwielbiam zapachy i z pewnością to dzięki nim mam dobry nastrój. Stosuję wiele różnych, nawet kilka razy dziennie. Wcieram w skórę apetycznie pachnące balsamy, zazwyczaj z linii perfum.
Ostatnio zachwycił mnie kosmetyk ORGANIQUE – BALSAM DO CIAŁA Z MASŁEM SHEA z nutą pomarańczy i chili. Prawdziwa poezja dla zmysłów. Wosk pszczeli, witaminy A, E i F, oleje z awokado, pestek winogron są cenne dla kondycji naszej skóry. Zauważyłam, że po posmarowaniu rany, szybciej się zabliźniła. Balsam należy rozgrzać w dłoniach, a następnie rozprowadzić na skórze.
A na koniec szczypta luksusu w postaci zapachu – ATTIMO Salvatore Ferragamo. Attimo oznacza po włosku CHWILĘ. Zapach jest kwiatową, wytrawną kompozycją z 2010 roku. W bukiecie głowy wykorzystano lotos i gruszkę. Nuty serca wypełnia gardenia, plumeria i piwonia. A bazę stanowią: piżmo, paczula i cedr virginia.
Ferragamo był ulubionym projektantem wielu gwiazd Hollywood. Ceniły jego niekonwencjonalne pomysły i ekstrawagancki design butów.
ferragamooo_n Salvatore Ferragamo odważnie wypróbowywał nowych materiałów do produkcji obuwia. Zapoczątkował nowy i niepowtarzalny styl.
ferragamoo_n
W jego muzeum we Florencji można podziwiać ponad 10 000 oryginalnych modeli.
ferragamo museo_n
ferragamo1
Po śmierci Salvatore Ferragamo w 1960 roku, rodzina kontynuowała produkcję wysokiej jakości obuwia, akcesoriów i markowych ubrań. Na cześć projektanta w latach dziewięćdziesiątych, wylansowano pierwsze perfumy Salvatore Ferragamo Pour Femme i Pour Homme. Wkrótce pomyślano też o paniach, tworząc wyrafinowane kompozycje w stylu włoskiej elegancji. Na uwagę zasługuje też galanteria skórzana, torebki, portfele. Przy okazji wizyty w belpaese, warto obejrzeć ofertę tej marki. No i oczywiście, obowiązkowo kierujemy kroki do muzeum Ferragamo we Florencji.
PS. Pamiętajmy też złotą myśl  James’a Joyce’a:
„La vita è come un’eco:
se non ti piace quello che ti rimanda,
devi cambiare il messaggio che invii…”
Życie jest jak echo. Jeśli nie podoba Ci się, to co przynosi, MUSISZ zmienić TREŚĆ wysyłanych  wiadomości…
Tamara Gotowicka