PRZEKONAJ I POKOCHAJ SIEBIE. SYNESTEZJA ZMYSŁÓW Z ZAPACHOTERAPIĄ

Psychokosmetologia, w ramach której powstał warsztat, wiąże się z holistyczną opieką nad organizmem człowieka ze szczególnym uwzględnieniem  zaburzeń psychosomatycznych oraz umożliwia zastosowanie wszechstronnie działających naturalnych terapii, których celem jest wyciszenie umysłu oraz działanie antystarzeniowe. To podstawowe potrzeby każdego z nas, kto pragnie dbać zarówno o urodę, jak i zdrowie.

Dzięki warsztatowi uzyskasz szeroką wiedzę z zakresu dobrostanu psychicznego, holistycznego podejścia do siebie, ale też do klientów. Zmienisz dotychczasowe niewspierające cię przekonania, wyrobisz zdrowe nawyki,  i odzyskasz witalność, inspirację, by móc dzielić się nią z innymi. Zwłaszcza z klientami, pacjentami, jeśli określasz się mianem terapeuty urody i zdrowia.

 

Umysł jest jak wahadło, kołyszące się przemiennie między biegunami smutku i szczęścia.

Prawdziwy spokój i błogość wynikają tylko z wyciszenia umysłu.

Amma

Tamara Gotowicka, Beauty Coach, dziennikarka, italianistka (praca naukowa w zakresie roli zapachu), ekspertka SMELL EDUCATION, Psychocosmetology Aperitivo

ZAPRASZAM NA JEDYNY W POLSCE WARSZTAT W RAMACH PSYCHOKOSMETOLOGII, który jest autorską metodą Tamary Gotowickiej opartą na praktycznej wiedzy z zakresu psychosomatyki z licznymi ćwiczeniami, w tym ruchowymi służącymi dobrostanowi fizycznemu oraz samorozwojowi.

Podczas warsztatu skupimy się na dotarciu do intrygującego związku pomiędzy naszym wyglądem, w tym skórą a umysłem. Skóra oraz nasze ciało jest w pewnym sensie ekranem, na którym wyświetlają się emocje i ujawnia nasz stan nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Żeby zrozumieć samego siebie, trzeba zrozumieć swoją skórę – napisał doktor Monty Lyman w publikacji poświęconej temu największemu ludzkiemu organowi.

Psychokosmetologia pozwala przyjrzeć się naszej zewnętrznej powłoce oraz ciału w szerokim kontekście psychologiczno-społecznym. Skóra bowiem łączy nas, informuje o naszych problemach natury psychicznej. Poprzez znajdujące się w niej miliony zakończeń nerwowych, skóra jest mostem łączącym nas z ciałem. Widzimy ją, dotykamy, czujemy, cały czas jesteśmy w niej, w ciele. Znakując skórę i upiększając na różne sposoby, pragniemy dzięki niej komunikować się z innymi. Skóra odgrywa największą rolę w życiu społecznym każdego z nas. Wpływa na nasze zachowanie, wiarę, przekonania, zatem na sposób myślenia. O nas i o innych. Poprzez jakość skóry i kondycję ciała możemy zrozumieć nasze najskrytsze potrzeby.

 

Kocham Siebie

Kocham moje ciało

Kocham mój umysł

Kocham mój styl

Kocham świat

 

Wymienione ODCZUCIA pozwalają nam żyć w pełni, z pasją i doświadczać WEWNĘTRZNEGO SPOKOJU, akceptacji, a dzięki temu emanować pięknem. Znaczącą rolę w akceptacji siebie, swojego wizerunku, odgrywa sensualność, która wyraża się nie tylko w mowie ciała, tym jak się poruszamy, zachowujemy, jak wyglądamy, ale także w odbiorze tego, co otrzymujemy od świata zewnętrznego.

Twoje poczucie własnej wartości, pewność siebie, to w jaki sposób siebie postrzegasz, czy masz do siebie zaufanie, poczucie bezpieczeństwa ma wpływ na twoje samopoczucie. Twoja sensualność to przede wszystkim to, co dzieje się w twoim wnętrzu i co z niego wypływa. To najważniejsza iskra, która daje ci siłę tworzenia i inspirowania innych.

CEL WARSZTATU:

Jeśli masz wrażenie, że nie DOCENIASZ SIEBIE, WIDZISZ U SIEBIE BRAKI, NIE KOCHASZ WYSTARCZAJĄCO, BRAK CI WITALNOŚCI, PASJI, INSPIRACJI:

 

  • odczuwasz brak fundamentów, bezpieczeństwa (RELACJE)
  • nie doświadczasz życia w pełni, z kreatywnością, lekkością (SENSUALNOŚĆ)
  • ciągle kontrolujesz, dążysz do perfekcji, porównujesz się z innymi (PRZEKONANIA, SIŁA WOLI)
  • silnie przeżywasz emocje (WEWNĘTRZNE DZIECKO)
  • odczuwasz blokadę w wrażaniu swoich potrzeb, poglądów (LĘK, WSTYD)
  • odczuwasz natłok myśli (KONCENTRACJA, INTUICJA)
  • stawiasz opór (AKCEPTACJA, WDZIĘCZNOŚĆ)

 

Podczas autorskiego warsztatu w klimacie włoskich inspiracji poznasz:

techniki służące samorozwojowi poprzez koherencję pomiędzy umysłem, sercem oraz ciałem,

elementy psychokosmetologii oraz psychologii pozytywnej,

w jaki sposób zmienić postrzeganie SIEBIE, ŚWIATA oraz dotychczasowe przekonania, by powrócić do równowagi,

typowe blokady zapisane na poziomie ciała,

jak odreagować napięcia, zmienić pamięć ciała na poziomie komórkowym i jego postawę, wykorzystując odpowiednie ruchy oraz rytuały wspierające ciało oraz umysł,

terapie, produkty pielęgnacyjne, ziołowe, dzięki którym zadbasz o dobrostan.

 

Zaproponowane w warsztacie praktyki wpisują się w nurt holistycznego podejścia do człowieka.

To przecież poprzez ciało odczuwamy i wyrażamy nasze stany emocjonalne, bowiem w ciele gromadzimy wszystkie emocje.

To ciało informuje nas o dolegliwościach naszej duszy.

Poprzez ciało wpływamy też na umysł, siłę woli, motywację oraz kreatywność.

Znieruchomiałe ciało broniąc się, tworzy w głowie miliony myśli, dlatego gdy mu pomożemy odczuć i wyrazić wszystkie blokujące nas emocje, będzie mogło powrócić do równowagi i wyciszy się umysł.

 

W programie warsztatu poświęconemu dobrostanowi, samorozwojowi i rozbudzeniu pasji wykorzystuję elementy:

psychokosmetologii,

psychologii pozytywnej,

neurobiologii,

aromaterapii,

kreacji wizerunku,

medytacji w ruchu (praktyka jogi kundalini, ćwiczenia Qigong o właściwościach psychofizycznych), aby ciało funkcjonowało zgodnie ze swoją naturą i możliwościami.

Piękno, zdrowie twarzy oraz ciała zależy od twojego poziomu ENERGII, WITALNOŚCI ORAZ PASJI. 

 

Tylko poprzez świadomość, w tym ciała, oddechu, zadbanie o jego kondycję, zdrowe nawyki, ruch (nie tylko typowe ćwiczenia fizyczne, które tylko na moment rozładowują napięcia, a po nich zazwyczaj ciało i umysł wracają do zapamiętanych nawyków oraz  przekonań) w połączeniu z odpowiednimi rytuałami, technikami samorozwojowymi – jesteśmy w stanie dokonywać ZMIAN oraz zadbać o poziom energii, od której zależy nasz wygląd i zdrowie.

Zmień stan umysłu i rozbudź pasję oraz kreatywność, dzięki którym uroda oraz witalność będą twoją wizytówką.

Każdy Uczestnik warsztatu otrzyma PACHNĄCĄ BRANSOLETKĘ z przesłaniem AMATI! KOCHAJ SIEBIE!

Poniżej opis projektu pachnącej bransoletki AMATI handmade.

 

Tamara Gotowicka

PACHNĄCE BRANSOLETKI AMATI