PSYCHOKOSMETOLOGIA Z ZAPACHOTERAPIĄ. HISTORIA DUSZY I CIAŁA. POCZUJ SIĘ ZE SOBĄ DOBRZE.

Psychokosmetologia, w ramach której powstał warsztat, dotyczy historii miłosnej dwóch istnień: DUSZY I CIAŁA, które nieustannie się szukają. Psychokosmetologia skupia uwagę na holistycznym podejściu do organizmu człowieka uwzględniając zaburzenia psychosomatyczne. Umożliwia poznanie wszechstronnie działających naturalnych terapii, których celem jest wyciszenie umysłu, odnalezienie dobrostanu oraz działanie antystarzeniowe. To podstawowe potrzeby każdego z nas, kto pragnie zadbać zarówno o urodę, jak i zdrowie.

Dzięki warsztatowi uzyskasz szeroką wiedzę z zakresu dobrostanu psychicznego, holistycznego podejścia do siebie, ale też do klientów. Zmienisz dotychczasowe niewspierające cię przekonania, wyrobisz zdrowe nawyki,  i odzyskasz witalność, inspirację, by móc dzielić się nią z innymi. Zwłaszcza z klientami, pacjentami, jeśli określasz się mianem terapeuty urody i zdrowia.

 

Umysł jest jak wahadło, kołyszące się przemiennie między biegunami smutku i szczęścia.

Prawdziwy spokój i błogość wynikają tylko z wyciszenia umysłu.

Amma

Tamara Gotowicka, Beauty Coach, dziennikarka, italianistka (praca naukowa w zakresie roli zapachu), ekspertka SMELL EDUCATION, Psychocosmetology Aperitivo

ZAPRASZAM NA JEDYNY W POLSCE WARSZTAT W RAMACH PSYCHOKOSMETOLOGII, który jest autorską metodą Tamary Gotowickiej opartą na praktycznej wiedzy z zakresu psychosomatyki z licznymi ćwiczeniami, w tym ruchowymi służącymi dobrostanowi fizycznemu oraz samorozwojowi.

Podczas warsztatu skupimy się na dotarciu do intrygującego związku pomiędzy naszym wyglądem, w tym skórą a umysłem. Skóra oraz nasze ciało jest ekranem, na którym wyświetlają się emocje i ujawnia nasz stan, nie tylko fizyczny, ale też psychiczny.

Żeby zrozumieć samego siebie, trzeba zrozumieć swoją skórę – napisał doktor Monty Lyman w publikacji poświęconej temu największemu ludzkiemu organowi.

Psychokosmetologia pozwala przyjrzeć się naszej zewnętrznej powłoce oraz ciału w szerokim kontekście psychologiczno-społecznym. Skóra bowiem łączy nas, informuje o naszych problemach natury psychicznej. Poprzez znajdujące się w niej miliony zakończeń nerwowych, skóra jest mostem łączącym nas z ciałem. Widzimy ją, dotykamy, czujemy, cały czas jesteśmy w niej, w ciele. Znakując skórę i upiększając na różne sposoby, pragniemy dzięki niej komunikować się z innymi. Skóra odgrywa największą rolę w życiu społecznym każdego z nas. Wpływa na nasze zachowanie, wiarę, przekonania, zatem na sposób myślenia. O nas i o innych. Poprzez jakość skóry i kondycję ciała możemy zrozumieć nasze najskrytsze potrzeby.

 

Kocham Siebie

Kocham moje ciało

Kocham mój umysł

Kocham mój styl

Kocham świat

 

Wymienione ODCZUCIA pozwalają nam żyć w pełni, z pasją i doświadczać WEWNĘTRZNEGO SPOKOJU, akceptacji, a dzięki temu emanować pięknem. Znaczącą rolę w akceptacji siebie, swojego wizerunku, odgrywa sensualność, która wyraża się nie tylko w mowie ciała, tym jak się poruszamy, zachowujemy, jak wyglądamy, ale także w odbiorze tego, co otrzymujemy od świata zewnętrznego.

Twoje poczucie własnej wartości, pewność siebie, to w jaki sposób siebie postrzegasz, czy masz do siebie zaufanie, poczucie bezpieczeństwa ma wpływ na twoje samopoczucie. Twoja sensualność to przede wszystkim to, co dzieje się w twoim wnętrzu i co z niego wypływa. To najważniejsza iskra, która daje ci siłę tworzenia i inspirowania innych.

CEL WARSZTATU:

Jeśli masz wrażenie, że nie DOCENIASZ SIEBIE, WIDZISZ U SIEBIE BRAKI, NIE KOCHASZ WYSTARCZAJĄCO, BRAK CI WITALNOŚCI, PASJI, INSPIRACJI:

 

 • odczuwasz brak fundamentów, bezpieczeństwa (RELACJE)
 • nie doświadczasz życia w pełni, z kreatywnością, lekkością (SENSUALNOŚĆ)
 • ciągle kontrolujesz, dążysz do perfekcji, porównujesz się z innymi (PRZEKONANIA, SIŁA WOLI)
 • silnie przeżywasz emocje (WEWNĘTRZNE DZIECKO)
 • odczuwasz blokadę w wrażaniu swoich potrzeb, poglądów (LĘK, WSTYD)
 • odczuwasz natłok myśli (KONCENTRACJA, INTUICJA)
 • stawiasz opór (AKCEPTACJA, WDZIĘCZNOŚĆ)

 

Podczas autorskiego warsztatu w klimacie włoskich inspiracji poznasz:

 • techniki służące samorozwojowi poprzez koherencję pomiędzy umysłem, sercem oraz ciałem,
 • elementy psychokosmetologii oraz psychologii pozytywnej,
 • metody pozwalające zmienić postrzeganie SIEBIE, ŚWIATA oraz dotychczasowe przekonania, 
 • techniki uwalniające blokady zapisane na poziomie ciała,
 • metody służące niwelowaniu napięcia, zmianie pamięci ciała na poziomie komórkowym i jego postawę, 
 • terapie, produkty pielęgnacyjne, ziołowe wspierające dobrostan.

 

Zaproponowane w warsztacie praktyki wpisują się w nurt holistycznego podejścia do człowieka.

To przecież poprzez ciało odczuwamy i wyrażamy nasze stany emocjonalne, bowiem w ciele gromadzimy wszystkie emocje.

To ciało informuje nas o dolegliwościach naszej duszy.

Poprzez ciało wpływamy też na umysł, siłę woli, motywację oraz kreatywność.

Znieruchomiałe ciało broniąc się, tworzy w głowie miliony myśli, dlatego gdy mu pomożemy odczuć i wyrazić wszystkie blokujące nas emocje, będzie mogło powrócić do równowagi i wyciszymy umysł.

 

W programie warsztatu poświęconemu dobrostanowi, samorozwojowi i rozbudzeniu pasji wykorzystuję elementy:

psychokosmetologii,

psychologii pozytywnej,

neurobiologii,

aromaterapii,

kreacji wizerunku,

medytacji w ruchu (praktyka jogi kundalini, elementy Qigong o właściwościach psychofizycznych).

Piękno, zdrowie twarzy oraz ciała zależy od twojego poziomu ENERGII, WITALNOŚCI ORAZ PASJI. 

 

Tylko poprzez świadomość, w tym ciała, zadbanie o jego kondycję, zdrowe nawyki, ruch (nie tylko typowe ćwiczenia fizyczne, które tylko na moment rozładowują napięcia, a po nich zazwyczaj ciało i umysł wracają do zapamiętanych nawyków oraz  przekonań) w połączeniu z odpowiednimi rytuałami, technikami samorozwojowymi – jesteśmy w stanie dokonywać ZMIAN oraz zadbać o poziom energii, od której zależy nasz wygląd i zdrowie.

Zmień stan umysłu i rozbudź pasję oraz kreatywność, dzięki którym uroda oraz witalność będą twoją wizytówką.

 

WSZYSTKO, CO PRAGNIESZ – ZAPISZ W SOBIE!

Każdy Uczestnik warsztatu otrzyma PACHNĄCĄ BRANSOLETKĘ z przesłaniem AMATI! KOCHAJ SIEBIE!

Poniżej opis projektu pachnącej bransoletki AMATI handmade.

 

Tamara Gotowicka

PACHNĄCE BRANSOLETKI AMATI