HOMEOPATIA NA STAN DUSZY

Problemy natury psychicznej. Stres, poddenerwowanie, strach przed wychodzeniem z domu, schizofrenia. To tylko niektóre dolegliwości naszej duszy. Można je wyleczyć stosują leki homeopatyczne.

Po pierwszy preparat homeopatyczny sięgnęłam w latach 90. tych lecząc gardło. W tym czasie często miałam z nim problemy i nawet traciłam głos. Ponieważ śpiewałam więc stan ten napawał mnie strachem. Po kliku miesięcznej kuracji moje dolegliwości ustały. Teraz przypomniałam sobie ponownie o homeopatii chcąc wyleczyć problemy skórne, z którymi borykam się od bardzo dawna, a niewątpliwie są wynikiem moich sięgających zenitu emocji. Jestem po wizycie u niezwykłe sympatycznej doktor z Przychodni Homeopatii w Warszawie. Przeszło godzinny wnikliwy wywiad, i moje szczere wynurzenia sięgające dzieciństwa, zakończyły się przypisaniem mi leku, który zażywać będę raz w tygodniu przez 5 tygodni. Jestem optymistycznie nastawiona i przekonana, że poczuję się dużo lepiej.
Dlaczego homeopatia jest godna uwagi? Ponieważ działa na nasz organizm holistycznie, począwszy od mózgu, a tam przecież jest źródło wszystkich naszych niedomagań. Każda osoba jest inna, z własnym bagażem doświadczeń i emocji. Dlatego diagnoza  jest bardzo ważna. Ale wymaga absolutnej samoświadomości ze strony pacjenta oraz szczerości. Wówczas homeopata będzie w stanie dobrać odpowiedni preparat.

Ps. Po 5 tygodniowej kuracji poczułam się lepiej. Dolegliwości minęły. Najważniejszym dla mnie efektem po zażywaniu preparatu jest zdecydowanie lepsza kondycja skóry! I jeszcze jedna pozytywna uwaga – zarówno ja, jak i Mama miałyśmy opryszczkę. Po trzech dniach zniknęła. Właśnie dzięki preparatowi homeopatycznemu. Zatem gorąco POLECAM!

Lekarze mają różne opinie na temat homeopatii. Nie można jednak wypowiadać się o niej sarkastycznie, ponieważ istnieją dowody świadczące o jej pozytywnym oddziaływaniu na nasze zdrowie. Zachęcam do wysłuchania rzeczowej wypowiedzi dr Jerzego Zięby. Nie ulegajmy niepotrzebnym osądom i emocjom towarzyszącym krytyce homeopatii.

Z homeopatii korzysta np. angielska rodzina królewska, z Królową Elżbietą na czele, która ma ponad 90 lat i zadziwia wszystkich zdrowiem oraz sprawnością. W Londynie  ceniony jest Królewski Homeopatyczny Szpital z wiekową już tradycją gdzie pracują eksperci najwyższej klasy.

Jak pisze Agnieszka Maciąg: Leczenie homeopatyczne jest dziś praktykowane przez ponad 200 000 lekarzy, a stosuje je prawie 400 milionów pacjentów w blisko stu krajach. Krajami, w których homeopatia jest szczególnie popularna lub rozwija się intensywnie są m.in. Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Szwajcaria, a także Japonia. W wielu krajach UE (gł. w Wielkiej Brytanii i Francji) istnieją specjalistyczne przychodnie i szpitale bądź oddziały szpitalne, gdzie pacjenci są leczeni zgodnie z metodą homeopatyczną lub konsultowani przez lekarzy homeopatów. W niektórych krajach Europy leki homeopatyczne są częściowo refundowane przez kasy chorych. Na przykład we Francji – która zajmuje pierwsze miejsce wśród krajów, gdzie homeopatia ma ugruntowaną pozycję – leczenie homeopatyczne jest refundowane w 35% przez kasy publicznego ubezpieczenia zdrowotnego i w 100% w systemie ubezpieczeń prywatnych. Ponad 30 tys. lekarzy przepisuje leki homeopatyczne, a wśród nich 5 tys. ma uprawnienia „orientacji homeopatycznej” uznane przez Izbę Lekarską.

Homeopatia jest nauczana na wydziałach medycznych w siedmiu uniwersytetach, m. in. w Lyonie i w Paryżu, oraz w szkołach prywatnych. We Francji są cztery szpitale, w których można uzyskać konsultację lekarza homeopaty (dwa w Lyonie, w Bordeaux oraz w Paryżu).

W Wielkiej Brytanii leczenie homeopatyczne jest częścią Narodowej Opieki Zdrowotnej od 1948 roku, a 45% lekarzy brytyjskich bez wahania kieruje swoich pacjentów do lekarza homeopaty. Istnieje tu 6 szpitali homeopatycznych, wśród których najbardziej znany jest Królewski Homeopatyczny Szpital w Londynie. Jego dyrektor, dr Peter Fisher jest osobistym lekarzem rodziny królewskiej, popierającej terapię homeopatyczną.

W Niemczech tytuł  “lekarza homeopaty” jest chroniony prawem i leki homeopatyczne są refundowane. Homeopatia jest wykładana na uniwersytetach w Berlinie, w Dusseldorfie, w Hanowerze i we Freiburgu. W Austrii homeopatia jest umiejętnością medyczną uznawaną oficjalnie, a w pięciu szpitalach alopatycznych w Wiedniu i w Klagenfurcie odbywają się konsultacje homeopatyczne. We Włoszech tylko lekarze mogą leczyć homeopatycznie, po odbyciu specjalistycznych kursów prowadzonych zgodnie z kryteriami określonymi przez izby lekarskie. W Hiszpanii leczenie homeopatyczne mogą prowadzić lekarze i naturopaci. Stosowane jest ono w dwóch szpitalach, w Madrycie i w Barcelonie. Połowa lekarzy podejmujących szkolenia w zakresie homeopatii w tym kraju to specjaliści posiadający staż pracy w lecznictwie zamkniętym oraz w pracy dydaktyczno-naukowej. W Belgii istnieje duże zainteresowanie pacjentów tą metodą leczenia. Koszty leczenia homeopatycznego są pokrywane do wysokości 20% przez system dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych.

W krajach Europy środkowej i wschodniej homeopatia rozwija się dynamicznie od szeregu lat. W Bułgarii i na Węgrzech leczeniem homeopatycznym zajmują się wyłącznie lekarze przeszkoleni na kursach organizowanych przy uniwersytetach medycznych. Podobnie jest w Rumunii, w Czechach, na Słowacji i na Łotwie. Homeopatia stosowana jest także w Szwajcarii i w Rosji. W Stanach Zjednoczonych leki homeopatyczne zostały oficjalnie uznane w 1938 r. przez FDA (Food and Drug Administration) i zainteresowanie terapią z użyciem tych leków w USA systematycznie wzrasta. W Indiach homeopatia jest oficjalnie uznana przez państwowy system ochrony zdrowia na równi z medycyną klasyczną. Praktykuje tu 200 tys. homeopatów, istnieją 23 szpitale i 5402 przychodnie, gdzie stosuje tę terapię. W Brazylii istnieje oficjalnie specjalizacja lekarska w zakresie homeopatii, a od 1988 roku leczenie homeopatyczne jest zalecane w publicznej służbie zdrowia. Homeopatia jest uznana oficjalnie także w Meksyku i jest coraz szerzej stosowana w Argentynie. Na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat homeopatia rozwijała się, bądź też zaczęto ją stosować: w Republice Południowej Afryki, gdzie można odbywać studia medyczne w zakresie homeopatii, w Tunezji, w Maroku, w Wenezueli, w Izraelu, w Australii i szeregu innych krajów.

W Polsce aktualnie ok. 7 tys. lekarzy stosuje leki homeopatyczne. Mogą oni kształcić się w tym kierunku na licznych szkoleniach organizowanych przez towarzystwa lekarskie skupiające lekarzy homeopatów. Wg  badań, 56% Polaków uważa, że homeopatia jest skuteczną metodą leczenia, słyszało o niej ponad 80%, a 77% uważa lekarzy przepisujących leki homeopatyczne za godnych zaufania.  Po leki homeopatyczne sięgają częściej osoby z wyższym wykształceniem, mieszkańcy średnich i większych miast, osoby świadomie prowadzące zdrowy tryb życia (Badanie TNS OBOP  2006 r.).