GRANDHOTEL TIFFI

GRANDHOTEL TIFFI W IŁAWIE
IMG_2510
IMG_2517
Jeśli zależy nam na relaksie w okolicach Warmii i Mazur, z pewnością to miejsce będzie dobrym wyborem. Zdala od zgiełku, a jednak w centrum miasta, docieramy do pięciogwiazdkowego Grandhotelu Tiffi. Czekają  tu na nas zabiegi rodem z Dalekiego Wschodu i wykwintne menu  w duchu Modern Polish Cusine, przygotowane przez szefa kuchni, Grzegorza Labudę. 
IMG_2496
IMG_2515
W hotelu znajduje się centrum konferencyjne przeznaczone na różnego rodzaju eventy oraz Tiffi Spa Dharma, gdzie możemy oddać się w ręce wykwalifikowanych terapeutów z Tybetu oraz Indii. Do dyspozycji mamy też basen z wodą morską, saunę fińską, łaźnię parową, salę ćwiczeń. Warto skorzystać z sesji jogi, którą prowadzi terapeuta z Indii.
IMG_2509
Kompleks spa składa się z 20 gabinetów odnowy, w których skorzystaliśmy z technik masażu z Dalekiego Wschodu, z elementami Ayurwedy. Do wyboru mamy zabiegi na twarz oraz ciało. Wyśmienite masaże w wykonaniu terapeutów z Indii, pozwalają odblokować przepływ energii. Koją zmysły i przywracają równowagę.  Kosmetyki L’Occitane, na których są wykonywane zabiegi, pochodzą z Prowansji. Marka ta bazuje na składnikach roślinnych. Niezwykle przyjemne w użyciu formuły tych kosmetyków, charakteryzują się kojącym zmysły zapachem, który odpręża zmysły.
IMG_2508
Skorzytałam z Ayuwedyskiego rytuału Abhyanga, który uznaje się za jedną z najlepszych metod dbania o zdrowie. Ta starożytna terapia medycyny indyjskiej, ma bowiem na celu oczyszczenie orgaznizmu z toksyn. A dzięki oddziaływaniu na układ limfatyczny redukuje też stres. Terapetka, Pimpkey, rozpoczyna zabieg od kapieli stóp. Następnie masuje ciało ciepłym migadałowym olejem. W niektórych miejscach odczuwam ból, zwłaszcza gdy skupia się  na zgromadzonych w skórze złogach, wyczuwalnych jako grudki i je intensywnie rozmasowuje przez kilka minut. Masaż ma na celu zbalansować trzy energie, znane jako dosze (Vata, Pitta, Kapha). Czuję się po nim wyśmienicie, lekko. Masaż Abhyanga skutecznie zniwelował zmęczenie, skóra nabrała zdrowego kolorytu. Nawet cera polepszyła się. Ponoć regularne jego stosowanie polepsza kondycję organizmu. Jednak żeby efekty były odczuwalne, to trzeba oddać się w ręce wykwalifikowanych terapeutów, a najlepiej tych pochodzących właśnie z Indii.
IMG_2509