TRENDY MEDYCYNY ESTETYCZNEJ – dr Barbara Parda

Z WIZYTĄ W KLINICE DR BARBARY PARDA-GŁOMSKIEJ
zdjecie 2a
Mieliśmy przyjemność skorzystać z zaproszenia dr Barbary Parda, lekarza medycyny estetycznej. Pani doktor podzieliła się z nami informacjami dotyczącymi trendów, jakie pojawiły się w branży związanej z pielęgnacją urody. Jak pokreśliła, podczas Kongresu IMCAS w Paryżu miała okazję dowiedzieć się o wielu ciekawych technikach zabiegowych, preparatach, na które warto będzie zwrócić szczególną uwagę. W najbliższych 5 latach możemy spodziewać się dużego rozwoju usług związanych z pielęgnacją, a to widoczne będzie zwłaszcza na rynku chińskim i w ogóle azjatyckim. Tam wzrośnie zapotrzebowanie na zabiegi  typu body counturing oraz te z zastosowaniem nowoczesnych, lekkich wypełniaczy. Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie na świecie zabiegi rewitalizujące skórę oraz wszelkie metody biostymulacji. Doceniane są także kosmeceutyki, nanopeptydy, które docierają do głębszych warstw skóry. Naszą uwagę zwróciła informacja o najnowszej formie toksyny botulinowej, która dostępna jest już w formie płynu. Należy także dodać, że botoks znalazł zastosowanie w terapii depresji.
zdjecie 5
Pani doktor Barbara Parda zaprezentowała nowości,  a wśród nich preparaty stosowane po zabiegach medycyny estetycznej włoskiej marki NEAUVIA. Nam przypadł do gustu fluid REBALANCING MAKE UP o właściwościach pielęgnujących skórę, który stymuluje fibroblasty  do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Zawiera kwas hialuronowy, który zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia skóry, ekstrakty z rumianku oraz lukrecji, które działają przeciwzapalnie i powodują efekt podobny do działania kortyzolu. Preparat nadaje się do korekcji wszelkich drobnych niedoskonałości, jak np. tych, które pojawiają się po zabiegach. Mieliśmy też okazję wypróbować maskę na dłonie oraz pilingi marki NEAUVIA, które wygładzają skórę, działają rozjaśniająco i przywracają zdrowy wygląd. Nie zabrakło chętnego kolegi, który z przyjemnością relaksował się podczas testowania maski.
zdjecie 3
Potem był czas na miłe rozmowy oraz przekąski w wiosennym już wydaniu. Tym bardziej, że pogoda tego dnia dopisała. Było słonecznie i optymistycznie. Z pewnością wybierzemy się do tej kliniki ponownie w celu przetestowania kolejnych wartych uwagi nowości.
zdjecie 2b