100. NUMER – KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA

DRODZY CZYTELNICY! To już 100. numer dwumiesięcznika KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA, który ukazuje się od 1993 roku.  Jak zwykle znajdziecie w nim mnóstwo ciekawych tematów. Przygotowaliśmy je z myślą o WAS, abyście w okresie wakacji, sięgając po nasze czasopismo mogli się na chwilę przenieść w świat PIĘKNA, NIEZAPOMNIANYCH ZAPACHÓW I KOLORÓW. Tego wszystkiego, co sprawia, że doceniamy wszystko to, co nas otacza. A oto w skrócie, jakie tematy poruszyliśmy w 100. numerze.
Okladka KIK 100 NET
Nasz jubileusz wydawniczy zbiegł się z rocznicą POLSKIEJ BRANŻY KOSMETYCZNEJ, która jest od 10. lat w Unii Europejskiej. Z tej okazji wzięliśmy udział w konferencji, na której byli obecni byli przedstawiciele znaczących firm polskich oraz zagranicznych. Przedstawiamy relację z tego wydarzenia, podczas którego rozmawiano o osiągnięciach oraz planach na przyszłość. Z kolei 150. urodziny obchodzi w tym roku firma BOURJOIS, i z tej okazji przedstawiliśmy jej historię.
Z tematów pielęgnacyjnych polecamy artykuł poświęcony terapii blizn, przegląd nietypowych kwasów, a bardzo wskazanych w pielęgnacji skóry. Na uwagę zasługuje z pewnością tekst o najczęstszych dolegliwościach stóp. Eksperci polecają zabiegi i preparaty, które warto przetestować. Uwadze polecamy także najnowszy zabieg na trądzik różowaty na bazie Ambory oraz witaminy U, który opracowała firma CLARENA.
Niezwykle ciekawy wywiad przeprowadziłam z dr Haliną Miller na temat diety przedłużającej młodość. Jak trafnie zauważa Pani doktor „Dzisiaj, w XXI wieku, starzenie może być przyjazne, dobre i pogodne, jeśli jest spełnieniem pragnień młodości i owocem osiągnięć dojrzałego wieku”. I podkreśla, ze proces starzenia zaczyna się w naszej świadomości! Dlatego tak ważny jest BLASK W OKU! A ja dodam jeszcze do tego – PASJĘ!
Podczas pobytu w spa, w Villa Park MED&SPA w Ciechocinku, który opisuję w tym numerze, zainteresowała nas metoda niwelująca rozmaite dolegliwości układu ruchowego – KMI (Kinesis Myofascial Integration), którą przybliżamy w KIK. Poza tym polecamy artykuł poświęcony naturalnej metodzie pozwalającej złagodzić menopauzę.
Nie zabrakło też w KOSMETYCE I KOSMETOLOGII ciekawych informacji dotyczących najnowszych zabiegów, opisu przetestowanych w redakcji kosmetyków. Dzielimy się wiedzą dotyczącą trendów w makijażu oraz ciekawostkami z branży perfumeryjnej. Tym razem przybliżamy włoskie zapachy i historię sławnych osób, które stosując ulubione zapachy przyczyniły się do rozwoju perfumiarstwa. Polecam pamięci także pierwszy w Polsce KALENDARZ Z PERFUMAMI, który przygotowało nasze wydawnictwo na 2014 rok. A już niebawem ukaże się kolejny na 2015 rok.
kalendarz KiK A412
Na Czytelników czekają też podpowiedzi, jak przyciągnąć klientów do salonu.  Jak wyróżnić się na rynku. I do tego, jak zwykle wiele zaproszeń na kursy oraz warsztaty, na wystawę obrazów GIERYMSKIEGO do Warszawskiego Muzeum Narodowego, której nie wolno przegapić. A na koniec krótkie recenzje książek, które umilą wakacje.
w poszukiwaniu piękna nr 100
Życzę miłej i owocnej lektury. Czekamy na WAS! I Wasze opinie, które są dla naszego wydawnictwa NAJważniejsze! PIĘKNYCH WAKACJI!