PIĘKNO WEDŁUG DOVE

Na konferencji firmy DOVE zaprezentowano wyniki badań, które przeprowadzono na zlecenie marki w latach 2004-2012. Raport. Prawdziwe Piękno. Redefinicja – zawiera opinie kobiet na temat postrzegania atrakcyjności fizycznej.

z beatą sadowską

Tamara Gotowicka z redakcji czasopisma KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA z Beatą Sadowską, dziennikarką TVP, która prowadziła konferencję i Iwoną Pełszyńską

Według Polek na atrakcyjność zewnętrzną składają się następujące cechy: regularne rysy, zdrowa cera, duże oczy, długie rzęsy, piękne włosy, zapach, proporcjonalna figura oraz odpowiedni strój. Okazuje się, że tylko 4 proc. kobiet na świecie w wieku 18-29 lat, uważa się za piękne. Aż 72 proc. traktuje swoją urodę jako przecietną. W Polsce zaledwie 8 proc. pań stwierdza skromnie, że ładnie wyglądają. Z kolei najlepszą opinię na temat swojego wyglądu mają Brazylijki. Z badań wynika także, że zdaniem kobiet na piękno składają się nie tylko cechy fizyczne, ale przede wszystkim charakter, indywidualność oraz emocje. To dzięki nim możemy pokreślić walory swojej urody.

dove