PRZESZCZEP WŁOSÓW – SMARTGRAFT

Podczas konferencji prasowej, na którą zaprosiła nas firma ITP S.A, mieliśmy okazję poznać rewolucyjną metodę przeszczepu włosów dzięki innowacyjnej amerykańskiej technologii SmartGraft.


Procedura polega na przeszczepie włosów, które pobierane są w znieczuleniu miejscowym. Pobrane zostają mieszki włosowe, tzw. drafty, a nie całe płaty skóry, co gwarantuje, że nie pozostają na skórze głowy blizny. Mieszki włosowe przechowywane są w odpowiednim środowisku. Cała procedura trwa od 4 do 6 godzin, w zależności od liczby wszczepionych draftów (może ich być kilka lub nawet tysiąc). Po zabiegu pacjent może powrócić do aktywności. Na efekty zabiegu należy czekać do 12 miesięcy. Po tym czasie też można ewentualnie powtórzyć zabieg jeśli jest taka potrzeba. Po zabiegu wskazana jest odpowiednia pielęgnacja, m. in: nawilżenie skóry głowy solą fizjologiczną, karboksyterapia,zabiegi z użyciem lamp ledowych, które pozytywnie działają także na enzym odpowiedzialny za energię.

dr Bieńkowski opowiedział o problemie łysienia i zwrócił uwagę, że dotyczy on co drugiego mężczyzny w Czechach. W krajach Dalekiego Wschodu, Meksyku czy Japonii ten problem jest zdecydowanie mniejszy. Chociaż w ostatnich latach z powodu złej diety nawet Japończycy mają słabsze włosy.

Z kolei charyzmatyczna dr Ewa Kaniowska przedstawiła przyczyny łysienia. Wśród nich wymieniła nie tylko złą dietę, niedobór mikroelementów spowodowany restrykcyjnymi dietami, dziedziczenie gęstości włosów po linii żeńskiej, ale także wskazała na inne choroby, jak np. kiłę drugorzędną, na którą coraz więcej osób teraz choruje! Zatem przed tego typu zabiegiem należy przede wszystkim oddać się w ręce lekarza specjalisty, który zaordynuje odpowiednie badania. Pamiętajmy, że włosy są odzwierciedleniem naszego zdrowia!

Konferencja odbyła się na 38 piętrze Spire Building, skąd podziwialiśmy Warszawę z lotu pewnie samolotu, a nie nawet ptaka.