FRENCH TOUCH czyli zaproszenie do odkrywania Francji

„French Touch” to już trzecia edycja dni Francji w Polsce. Z tej okazji zaproszono nas na konferencję prasową do Ambasady Francji w Warszawie poświęconą temu wydarzeniu, które rozpoczyna się w dniu dzisiejszym, 7 września i potrwa do 7 października 2017 r. W tym czasie będzie można skorzystać z wyjątkowych ofert i promocji przygotowanych przez Partnerów French TouchTen niezwykle ciekawy projekt umożliwia odkrywanie Francji, jej bogactwa kulturowego oraz stylu życia a’ la Francaise.

Przywitał nas ambasador, Pierre Levy, przybliżając ideę tej edycji. Zwrócił uwagę na więzi łączące Polskę z Francją na przestrzeni wieków. 

Z czym kojarzymy Francję? To trudne pytanie by odpowiedzieć jednym zdaniem. Z modą? Sztuką? Filmem? Kuchnią? Serami? O nich opowiadał prezes znanej marki President.

Francja to także przemysł kosmetyczny, którego produkty doceniają kobiety i mężczyźni na całym świecie. Nową markę kosmetyków kolorowych – Lorigine Minerals zaprezentował prezes firmy Andrzej Piasecki.A o fascynacji Francją, która zawsze spełnia marzenia, a nawet poprawia nastrój, opowiedziała nam Grażyna Torbicka. Wspominała pierwszą podróż do Paryża z rodzicami, którą odbyła w wieku 10 lat. Pięknie, wręcz filmowo…. wprowadziła nas w klimat tej sentymentalnej podróży. Nie zabrakło odniesienia do czasów szkolnych, kiedy to w liceum Batorego zdawała maturę z francuskiego u ulubionej, dystyngowanej nauczycielki, nazywanej – Madame, która przybliżyła uczniom atmosferę i styl tego kraju. A w życiu zawodowym dziennikarka ma liczne kontakty z kulturą Francji, jeżdżąc na festiwale filmowe przygotowując z nich relacje. 
Z wielu ciekawostek dotyczących Francji warto wiedzieć, że to właśnie z tego kraju wywodzi się zwyczaj noszenia białej sukni do ślubu. A pomysłodawczynią baletek była Rose Repetto, matka słynnego tancerza i choreografa Rolanda Petita. Sława baletek rozprzestrzeniła się i wyszła nawet poza teatr i balet. Pierwsze buty Rose Repetto stworzyła na zamówienie wschodzącej wówczas gwiazdy Brigitte Bardot. Aktorka zagrała w nich w kultowym filmie „I BÓG STWORZYŁ KOBIETĘ”. W ten sposób zapoczątkowano modę na noszenie … balerin, która trwa do dziś! Francja to państwo ponad 40 tys zamków, pałaców i dworów… I wyliczać tak można długo… 

Ja w Ambasadzie Francuskiej czuję się, jak u siebie. Chcę przypomnieć, że kilka razy miałam wielką przyjemność wystąpić z prezentacją dotyczącą rynku kosmetycznego w Polsce, którą przygotowałam dla firm francuskich. W tym roku także miałam okazję by zaprezentować rynek kosmetyków naturalnych oraz działania edukacyjne naszego wydawnictwa, w tym WARSZTATY TWORZENIA KOSMETYKÓW NATURALNYCH, które spotkały się z dużym zainteresowaniem Gości z Francji. AU REVOUR!
Tamara Gotowicka