EKOLOGICZNY MAKIJAŻ WEDŁUG JANE IREDALE

Jane Iredale to słynna amerykańska makijażystka oraz twórczyni marki kosmetyków do makijażu mineralnego, który jest makijażem pielęgnacyjnym a nawet leczniczym. Firma powstała w 1994 roku.

Zaproszono nas na konferencję prasową do PROTEA ART AKADEMII MAKIJAŻU MINERALNEGO do Wilanowa, gdzie poznać można tajniki wizażu. Skorzystać tu będzie można z indywidualnej profesjonalnej lekcji makijażu, doboru odpowiedniej kolorystyki i kosmetyków. Dostępne są także półroczne szkolenia, zakończone dyplomem Makeup Artist Makijażu Mineralnego oraz jednodniowe lub kilkudniowe warsztaty Makeup Minerals poświęcone makijażowi kosmetycznemu oraz medycznemu.


Podczas konferencji o marce i ciekawych innowacyjnych kosmetykach opowiedziała p. Joanna. Zainteresowanie wzbudziły receptury kosmetyków Jane Iredale, które są na bazie ekologicznych składników, minerałów oraz witamin. Zatem nie tylko upiększają, kamuflują ale także chronią i leczą naszą skórę. Szczególnie zwrócić należy uwagę na minerały w płynie i mineralne pudry sypkie oraz prasowane, które odbijają światło. Efektem ich zastosowania jest rozświetlenie skóry.

Opakowania kosmetyków poddawane są biodegradacji. Pędzle są wykonane z antyalergicznego specjalnie przycinanego włosia. Ciekawym kosmetykiem jest niewątpliwie pomadka Jane Iredale, która w zależności od pH skóry, nadaje ustom właściwą intensywność koloru. Ma lekką konsystencję, którą nie wyczuwa się na ustach. Maskara do rzęs w tubce ze szczoteczką, którą możemy wyginać w różne strony, też zwróciła uwagę dziennikarek.

Trzeba zaznaczyć, że kosmetyki mineralne tej marki nadają się do makijażu nawet telewizyjnego, o czym mogłam przekonać się na własnej skórze, pojawiając się w nim na planie mojego programu tv. Rzeczywiście moja skóra, która wymaga kamuflażu z powodu niedoskonałości i przebarwień, prezentowała się dobrze! Miałam możliwość skorzystania nie tylko z makijażu, który wykonała Pani Magda.

Był delikatny, dziewczęcy, taki jak lubię! Bez przerysowania. Dobrze prezentował się w błysku fleszy i kamery.

Zwieńczeniem tego miłego spotkania, podczas którego miałyśmy możliwość przetestowania wysokiej klasy kosmetyki eko, zapewniające nie tylko efekt upiększający, ale także ochronny, była henna brwi oraz ich skrupulatna korekta. Więcej na  temat marki Jane Iredale oraz spotkania niebawem w moim autorskim programie TV.  Zapraszamy!
Tamara Gotowicka, Beauty Coach