DLA SKÓRY I NA POPRAWIENIE NASTROJU

vita lberata, peeling korres

Brrr, dzisiejszy dzień wywołuje u wielu osób smutek, zniechęcenie. W taką właśnie pogodę pragnę Wam przestawić 4 kosmetyki, które z pewnością nie tylko poprawią wygląd skóry, ale także Wasz nastrój.

VITA LIBERATA, to nazwa kosmetyków samoopalających. Marka pojawiła się właśnie w Sephorze, gdzie miałam okazję poznać panią Dagmarę, która zajmuje się ich dystrybucją. Kosmetyki z pewnością będzie można też znaleźć w salonach kosmetycznych, jak mnie poinformowano. Zapytacie, czym różnią się od pozostałych dostępnych na rynku? Przede wszystkim tym, że nie pozostawiają na skórze charakterystycznego zapachu. Poza tym w ofercie znajdziemy kosmetyki do twarzy, te które pozostawią efekt opalenizny na 4-7 dni. Wybrać możemy też balsam brązujący na 1 dzień, który następnie zmywamy. Ale są też produkty utrzymujące efekt opalenizny prze 2-3 tygodnie. W wersji do jasnej i ciemnej skóry. Aplikacja tych kosmetyków jest nieskomplikowana, bowiem nanosimy je specjalna rękawicą, którą po zastosowaniu myjemy wodą. Zatem polecam te kosmetyki wierząc, że poprawią nastrój. A przecież nie ma nic lepszego, jak przekonanie, że mamy zdrowy i piękny koloryt skóry.

Jeśli o nim mowa to teraz czas na preparaty o działaniu rozjaśniającym. Krem Clarins’a – SUPER RESTORATIVE NIGHT stosuję od 3 tygodni na noc. Zauważyłam, że zarówno niedoskonałości, jak i przebarwienia wyraźnie zbladły.  W kremie, który zalecany jest zwłaszcza kobietom mającym zmiany hormonalne  zastosowano innowacyjny, organiczny wyciąg z  drzewa Harungana, rosnącego na Madagaskarze. Skóra jest przyjemna w dotyku i dobrze nawilżona. Na dzień wybrałam serum WHITENING CORRECTOR Eisenberga, który należy stosować przynajmniej przez 2 miesiące. W ulotce czytamy, że serum ma wzmocnić działanie codziennej pielęgnacji rozjaśniającej, oznacza to, że zawiera cząsteczki odbijające światło i tym samym maskuje ślady zmęczenia i wszelkie niedoskonałości.  Wykorzystano w nim wyciąg z kwiatów Stokrotki Pospolitej i witaminę C.  Zatem rozświetlenie skóry jest gwarantowane.

Na koniec, a właściwie powinnam napisać – na początek pielęgnacji,  polecam peeling różany prosto z Grecji. O marce KORRES dowiedziałam się na początku roku od mojej koleżanki, która jest nimi zachwycona. Goszcząc mnie w Berlinie zachęciła abym przetestowała te kosmetyki. Faktycznie robią wrażenie. Mają piękny zapach, a jak zawsze podkreślam, jest to niezwykle ważny dla mnie element. No i oczywiście ich działanie pielęgnacyjne. Teraz możecie je znaleźć m. in w Sephorze. Moim uubionym peelingiem stał się WILD ROSE PEELING MASK z 10 proc. kwasami AHA i wyciągiem z róży, który nakładam zazwyczaj na skórę na noc i pozostawiam do wchłonięcia. Po 15 minutach mam uczucie świeżości i czystości. Skóra pachnie różą, jest aksamitnie gładka i nabiera zdrowego kolorytu. A i ja od razu nabieram dobrego humoru. Czego Wam życzę na ten weekend!