WARSZTATY PRZYGOTOWYWANIA KOSMETYKÓW NATURALNYCH – NATURAL COSMETICS WORKSHOP

Od pradawnych czasów człowiek szukał w przyrodzie, w świecie roślin, źródeł substancji o właściwościach uzdrawiających i upiększających. Patrząc na przyrodę przez ten pryzmat, zaczynamy ją naprawdę doceniać i szanować.

Rośliny lecznicze bogate w cenne substancje, witaminy są nam niezbędne każdego dnia i w każdej porze roku. Okazuje się, że w leczeniu wielu chorób, dolegliwości skórnych wystarczy sięgnąć po właściwą miksturę. Zatem i my szukamy tych ponadczasowych receptur, które inspirują nas do tworzenia kosmetyków w warunkach domowych.

Stąd pomysł naszego wydawnictwa na organizowanie cyklicznych WARSZTATÓW PRZYGOTOWYWANIA KOSMETYKÓW NATURALNYCH O PIĘKNYCH ZAPACHACH. Bo przecież aromaterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod w leczenia różnego rodzaju dolegliwości.

nat

Wystarczy sięgnąć po produkty spożywcze, zioła, sole, olejki eteryczne aby stworzyć wyjątkowy kosmetyk. Kosmetyk indywidualny, na potrzeby naszej skóry. O wyjątkowej recepturze i zapachu!

Na naszych warsztatach komponujemy kosmetyki, które zachwycają formułą, wspaniałym zapachem i są przyjazne skórze. Podczas lipcowego spotkania Uczestniczki miały okazję wykonać serum z witaminą C oraz apetyczne kremy na bazie hydrolatu z pokrzywy, skrzypu z dodatkiem płatków róży o nucie lawendy.
natta_n
Wrażenie zrobiła też maseczka kawowa z dodatkiem kakao na bazie oleju z kokosa. Zapachem kusiła zmysły, że musiałyśmy się powstrzymać przed jej degustacją…

Zapraszamy na kolejne warsztaty, które będą okazją do zgłębienia filozofii kosmetyki naturalnej. W połączeniu z ciekawostkami ze sztuki, literatury i muzyki wprowadzimy Uczestników w ŚWIAT PIĘKNA… Gdzie poszanowanie natury i korzystanie z jej darów jest ponadczasowym walorem.

Tamara Gotowicka, Psychocosmetology&Smell Education

nat6_nnat35_n
nat5_n
nat398_n