SALVO NOE’, WŁOSKI PSYCHOLOG, PISARZ O EMOCJACH I ZAKAZIE NARZEKANIA, PSYCHOCOSMETOLOGY APERITIVO

SALVO NOE’, psycholog, pisarz, w wywiadzie w PsychcosmetologyAperitivo. Gość wyjątkowy, zauroczony Sycylią, z której pochodzi, autor bestsellerów, m in:  „Zakaz narzekania”, „Włącz Entuzjazm”, „Zapach relacji”  Rozmawiamy o emocjach, jak je ujarzmić. Nie zabrakło też cennych wskazówek z zakresu psychologii pozytywnej! I oczywiście zapachu, bowiem Salvo Noe’ nie tylko napisał książkę na temat zapachu relacji, ale też wykorzystuje go w terapii pacjentów!

Ileż pięknych podpowiedzi słynnego włoskiego psychologa, pisarza, wykładowcy, konsultanta stacji telewizyjnej Rai Uno SalvoNoe, jak żyć w zgodzie z samym sobą, jak poczuć smak życia. Nie narzekać, bo to nawyk do wyeliminowania. Wzbudzić w sobie entuzjazm, który pomoże w każdym potrzasku! To była kolejna lekcja, taka od serca, na którą zawsze czekam z niecierpliwością.

Włoskie podejście i jedyny tego typu przekaz psychologiczny, bowiem nasycony wieloma porównaniami zaczerpniętymi np. z przyrody, zapachów, kolorów. Tak, okazało się, że olejki Doterra są również stosowane przez mojego Gościa w terapii pacjentów! 

Dodatkowym atutem książki pt.„Zakaz narzekania” jest przedmowa papieża Franciszka, który podkreśla, że narzekanie szkodzi naszemu sercu. Papież zachęca nas zatem, aby „przyjmować każdy dzień jako okazję do dawania, walcząc o usunięcie utyskiwań z życia, jadu z oceniania innych, mętności z myśli, plotkowania ze spotkań, urazy z serca. To jest droga, która pozwala zamieszkać w nas miłości, bo tylko miłość wypełnia pustki, uzdrawia rany, leczy relacje. Jedynie miłość wlewa ufność, daje pokój, przywraca odwagę i przemienia życie w wielki plac budowy pełen nadziei”.