PIERSI JAKO ATRYBUT KOBIECOŚCI.

O sprawach kobiecości rozmawiano na konferencji prasowej – PIERSI JAKO ATRYBUT KOBIECOŚCI. MENTOR SPEŁNIA MARZENIA, zorganizowanej przez firmę Johnson&Johnson w warszawskiej restauracji Flaming&Co.
biustt_n
Ciało jest szczególnym obszarem, dzięki któremu jesteśmy oceniani przez innych. – Kobieta jest w nieustannym kontakcie z ciałem. Ale nasze ciało to też miejsce walki, konfliktów. Stad ważny jest stan umysłu by nie przesadzać z zabiegami chirurgii plastycznej – podkreśliła psycholog Agnieszka Iwaszkiewicz z Laboratorium Psychoedukacji.
Jak wykazują badania wiele kobiet nie jest zadowolona ze swego ciała, a zwłaszcza z wyglądu piersi, które wraz z wiekiem narażone są na zmiany. To wiąże się z poczuciem braku akceptacji i satysfakcji. Dlatego też kobiety coraz częściej decydują się na zabiegi poprawiające wygląd piersi.
biust_n
Na początek wysłuchaliśmy  niezwykle ciekawego wykładu poświęconego kobiecości, który wygłosił dyrektor Muzeum Etnograficznego, Jan Witold Suliga, będący też toracistą i kabalistą. Na konferencji głos zabrali onkolog,  profesor Tadeusz Pieńkowski, dr Piotr Osucki, chirurg plastyk, którzy zaprezentowali osiągnięcia w terapii raka piersi i chirurgii plastycznej.
Jak zachować zdrowie i kobiecość po terapii onkologicznej oraz wiele cennych informacji, nawet historycznych poświęconych rakowi piersi, znaleźć można w książce profesora Uros’a Ahcan’a i profesora Tadeusza Pieńkowskiego   – „Rak piersi Odbuduj swoje ciało i swoje życie” wyd. Agora.
biusttt
Jak przekonują autorzy – „Życie powinno być piękne, kolorowe i zróżnicowane. Po swojej jasnej stronie jest ono pełne możliwości, wyzwań i prostych przyjemności, jednak po drugiej, ciemniejszej stronie, może być również wypełnione niepokojem i kłopotami. W poszczególnych okresach życia stajemy w obliczu różnych prób, z których większość to sytuacje przewidywalne, dla których da się znaleźć rozwiązanie – można je po prostu potraktować jako wyzwania lub możliwości rozwoju osobistego … ” . I choć czasami dopada nas smutek, utrata chęci do życia, to nie poddawajmy się. Nawet w obliczu ciężkiej choroby, od naszego nastawienia i siły zależy wygrana. Autorzy doradzają, że wówczas warto zadać sobie pytanie – w jaki sposób możemy znaleźć się ponownie na słonecznej stronie życia. Zawsze z uśmiechem na twarzy, który jest największą ozdobą.
biust book