HOME

Zapraszamy na WARSZTATY TWORZENIA KOSMETYKÓW NATURALNYCH O PIĘKNYCH ZAPACHACH.  Jest to autorski projekt edukacyjny stworzony przez  nasze wydawnictwo ARTIDEA, które jest wydawcą czasopisma „KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA” obecnego na rynku od 1993 roku. Doświadczenie w branży kosmetycznej oraz pasja sprawiły, że chcemy dzielić się z Państwem rzetelną wiedzą na temat właściwej pielęgnacji oraz zdrowego stylu życia. Warsztaty są dla każdego, komu bliski jest ekologiczny styl życia. Organizujemy je w np. formie eventu, dla pracowników Państwa firmy, na imprezę integracyjną.

W programie mamy ciekawą propozycję na wieczór panieński, Imieniny, Urodziny. Istnieje też możliwość wykupienia bonów upominkowych na prezent, np. pod choinkę.  Warsztaty są  propozycją na spotkania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą, którym przekazujemy rzetelną wiedzę na temat pielęgnacji w duchu eko.

TYLKO U NAS! Warsztaty są także w wersji dla PAR, dla NIEJ I DLA NIEGO!  w kontekście kosmetyki sensualnej, z historią afrodyzjaków, miłości i sztuki kochania od starożytności do naszych czasów.

TYLKO U NAS! Warsztaty przygotowane są także w kontekście nawiązania do historii sztuki, muzyki oraz symboliki roślin.

TYLKO U NAS! Warsztaty prowadzimy również w języku angielskim i włoskim.

ZAPRASZAMY W PODRÓŻ WYPEŁNIONĄ ZAPACHAMI I DO ODKRYWANIA PONADCZASOWYCH ELIKSIRÓW PIĘKNOŚCI

Podczas warsztatów:

 • Nauczysz się robić kosmetyki naturalne z półproduktów, produktów dostępnych w domu, sklepie spożywczym, zielarniach, a nawet rosnących w ogrodzie, prawidłowo komponować ich receptury.
 • Nauczysz się czytać etykietki kosmetyków, rozróżniać kosmetyki pochodzenia naturalnego od innych dostępnych na rynku.
 • Poznasz ciekawe i nieskomplikowane receptury produktów naturalnych, stworzone przez współpracujących z nami ekspertów w tej dziedzinie w Polsce i we Włoszech.
 • Poznasz potrzeby skóry, nauczysz się, jak przygotować w domu produkty naturalne do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci pozbawione substancji drażniących i konserwantów.
 • Dowiesz się o ciekawej historii kosmetyki naturalnej. Poznasz wielowiekową tradycję manufaktur zajmujących się tworzeniem produktów pochodzenia naturalnego.
 • Poznasz produkty Bio, Eco, vegańskie, dostępne w Polsce, Niemczech i we Włoszech i innych krajach.
 • Poznasz nieskomplikowane, a wartościowe przepisy na zdrową dietę korzystnie wpływającą na cerę, włosy i paznokcie.
 • Ponadto czeka na Ciebie prezentacja trendów w pielęgnacji i makijażu z zastosowaniem kosmetyków naturalnych.
 • Dowiesz się, w jaki sposób podkreślać walory urody.
 • Pogłębisz wiedzę z zakresu aromaterapii. Dowiesz się, jak dobierać zapachy kosmetyków i jakie jest ich działanie na psychikę.
 • Nauczysz się prostych, a skutecznych receptur środków dbających o higienę domu.
 • Przewidujemy wiele innych atrakcji, w tym upominki, degustacje oraz konkursy! Na zwycięzców czekają nagrody!  W tle muzyka oraz szczypta historii wybranych utworów, powiązanych tematycznie z kwiatami i ich symboliką w sztuce (w cenie: materiały szkoleniowe, surowce do przyrządzania kosmetyków, atrakcyjne upominki kosmetyczne oraz nasze ulubione książki).
 • Podczas warsztatów tworzymy kosmetyki naturalne, czyli te najwyższej jakości, bo co najważniejsze pozbawione są one szkodliwych syntetycznych substancji. Warsztaty są propozycją dla osób, którym bliska jest idea ekologii. Którym zależy na ciekawym spędzeniu czasu, w miłej atmosferze i wzbogaceniu wiedzy. A zatem są propozycją edukacyjną łączącą miłe z pożytecznym.

Serdecznie zapraszam!

Tamara Gotowicka, BEAUTY COACH, redaktor naczelna i wydawca dwumiesięcznika „KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA” (na rynku od 1993 roku)

 ZAPISY Redakcja czasopisma „KOSMETYKA I KOSMTOLOGIA”: 535 722 565

wydawnictwo@kosmetykaikosmetologia.pl

EDUKUJEMY I INSPIRUJMY EKOLOGICZNIE

CZASOPISMO „KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA”

LUKSUSOWE CZASOPISMO DLA EKSPERTÓW URODY I ZDROWIA ORAZ ICH KLIENTÓW OD 1993 ROKU

THE LUXURY COSMETIC MAGAZINE FOR BEAUTY THERAPISTS AND THEIR CLIENTS SINCE 1993

Okladka KIK 94

KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA jest luksusowym dwumiesięcznikiem, o charakterze edukacyjnym. Skierowanym do ambitnego, żądnego wiedzy czytelnika, któremu zależy na nieustannym dokształcaniu i podwyższaniu poziomu. Tytuł stworzono w 1993 r. z myślą o kosmetyczkach, kosmetologach, dermatologach, wykładowcach, uczniach szkół kosmetycznych oraz osobach, które interesują się pielęgnacją i promowaniem zdrowego stylu życia.

jaaaa kongres w hitoniePoczucie piękna i wrażliwość na nie sprawia, że mam zawsze mnóstwo pomysłów, chęć do poznawania i uczenia się nowych rzeczy. Dlatego w każdym numerze KOSMETYKI I KOSMETOLOGII zabieram Państwa do świata piękna, w którym odnajduję spokój i inspirację. A co najważniejsze, to dobre uczucia.  Bo  w życiu najważniejsza jest miłość do wszystkiego tego, co nas zachwyca i wzrusza. Mam nadzieję, że lektura czasopisma KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA będzie dla Państwa inspiracją i okaże się przydatna w wyborze najlepszych produktów oraz metod sprzyjających urodzie i zdrowiu.

W ramach wydawnictwa prowadzę WARSZTATY TWORZENIA KOSMETYKÓW NATURALNYCH O PIĘKNYCH ZAPACHACH TAKŻE W JĘZYKU ANGIELSKIM I WŁOSKIM.

Organizujemy kursy języka angielskiego i włoskiego dla dzieci, młodzieży BEAUTY ENGLISH oraz dorosłych, w tym języka specjalistycznego branży KOSMETYCZNEJ, z terminologią związaną z kosmetologią, dermatologią oraz szeroko pojętym dbaniem o zdrowie.

Tamara Gotowicka, BEAUTY COACH, redaktor naczelna, wydawca

 

Okladka KIK 95_2.indd

 • KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA dociera do osób interesujących się kosmetyką oraz zdrowiem. Czytają nas wykładowcy i uczniowie kierunków związanych z kosmetologią, wizażem, ochroną zdrowia,  lekarze różnych specjalizacji, w szczególności związani z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną oraz klienci salonów kosmetycznych oraz gabinetów lekarskich.
 • KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA jest nowoczesnym poradnikiem, który w estetyczny, optymistyczny sposób radzi, jak dbać o urodę, zdrowie, samopoczucie i wewnętrzną harmonię.
 • KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA promuje edukację. Organizujemy warsztaty kosmetyczne, kursy językowe branży kosmetycznej (Jako pierwsi w Polsce – JĘZYK ANGIELSKI I WŁOSKI BRANŻY KOSMETYCZNEJ) oraz kursy związane z rozwojem osobistym (coaching wizerunku i techniki marketingu).
 • KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA jest pismem atrakcyjnym wizualnie, o nowoczesnej grafice charakterystycznej dla magazynów luksusowych. Charakteryzuje się wysokim poziomem edytorskim. W sposób jasny przekazuje informacje, które poparte są wiedzą.
 • KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA jest cennym źródłem informacji,  wykorzystywanym od 1993 roku  m.in. przy pisaniu prac dyplomowych poświęconych kosmetyce i kosmetologii.
 • KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA dostępna jest w bibliotekach oraz czytelniach szkolnych i uniwersyteckich.
 • KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA dostępna jest w prenumeracie  wysyłanej także zagranicę.

Dystrybucja: na terenie całej Polski; w sieci salonów prasowych: EMPIK, Ruch, Kolporter, Garmond Press, prenumerata krajowa i zagraniczna, szkoły kosmetyczne, biblioteki, hurtownie kosmetyczne, apteki, szkolenia kosmetyczne, targi i konferencje.

Numery archiwalne dwumiesięcznika są w sprzedaży przez kilka miesięcy – aż do wyczerpania nakładu.

W KOSMETYCE I KOSMETOLOGII:

trendy w branży kosmetycznej

osiągnięcia medycyny estetycznej

tematyka zdrowotna

najnowsze produkty kosmetyczne i farmaceutyczne

prezentacje zabiegów, urządzeń

wydarzenia, relacje z imprez, szkoleń

korespondencje ze świata

słowniczek tematyczny angielsko-polski branży kosmetycznej

psychologia, marketing w salonie

prezentacje salonów kosmetycznych, ośrodków SPA, prezentacje szkół

zaproszenia na kursy kosmetyczne i językowe

wywiad z osobowością

recenzje książek oraz relacje z wydarzeń kulturalnych

EDUKUJEMY I INSPIRUJEMY

BO NAJWIĘKSZYM LUKSUSEM JEST WIEDZA

WE SPEAK ENGLISH AND ITALIAN
artidea@kosmetykaikosmetologia.pl
tel: 535722565